Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2017 16:25
SNES Classic i NES Classic korzystają z tych samych podzespołów
806V

SNES Classic i NES Classic korzystają z tych samych podzespołów

Pierwsze redakcje otrzymały już w swoje łapy nową, małą konsolę Nintendo. Urządzenie zbiera pozytywne opinie, ale spora ciekawostka kryje się pod obudową, ponieważ Japończycy korzystają z gotowych rozwiązań z ubiegłego roku.

SNES Classic trafiło na początku tygodnia do pierwszych redakcji i nawet w Polsce niektóre sklepy już wysyłają urządzenia do graczy. W sprawie ceny sprzętu napisaliśmy już sporo, ale warto teraz pochylić się nad samym wnętrzem konsoli.

SNES Classic oceniony w recenzjach. Świetny sprzęt niestety z małymi wadami

Brytyjski Eurogamer zdecydował się na ciekawy ruch. Firma otworzyła SNES Classic i znalazła w nim… NES Classic. Oba urządzenia korzystają z tych samych podzespołów – płyta główna posiada nawet dodatkowe gniazdo, które jest wykorzystywane wyłącznie w tegorocznej maszynie.

Taka decyzja ma wielki sens pod względem produkcyjnym, ponieważ fabryki nie muszą zmieniać projektu, a mogą kontynuować prace nad poszczególnymi elementami, które po prostu trafiają do innej obudowy, a całość ląduje w nowym pudełku.

„SNES Classic pracuje na tych samych podzespołach, co jego poprzednik i wprowadza to szereg konsekwencji. Wśród nich możemy spodziewać się, że hakerzy szybko będą szukać możliwości wgrywania dodatkowych gier – tak samo jak to miało miejsce z NES-em Mini. Po drugie, zastosowanie tej samej technologii znacznie ułatwi Nintendo wznowienie produkcji NES-a Mini.”

Brytyjczycy wspomnieli, że ich podejrzenie dotyczące wykorzystania tej samej płyty głównej pojawiło się w momencie spotkania z konsolą, ponieważ urządzenie posiada wejście na kontrolery, HDMI oraz USB w tych samych miejscach.

SNES Mini i NES Mini

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-snes-mini-teardown-confirmed-recycled-nes-mini-tech

Tagi: nes classic Nintendo snes classic