Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2017 16:01
Stardew Valley coraz bliżej Nintendo Switch. Twórcy dostali zgodę od Nintendo
773V

Stardew Valley coraz bliżej Nintendo Switch. Twórcy dostali zgodę od Nintendo

Jedna z najbardziej wyczekiwanych niezależnych produkcji w końcu trafi na Nintendo Switcha. Deweloperzy Stardew Valley już otrzymali „zielone światło” od Japończyków i teraz szykują się na ogłoszenie daty premiery.

Stardew Valley to jeden z małych-wielkich hitów. Tytuł początkowo zadebiutował na komputerach osobistych i zebrał tonę pozytywnych komentarzy – średnia ocen na poziomie 89% potwierdza spory sukces gry. Twórcy stworzyli również edycje na PlayStation 4 oraz Xboksa One, ale trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie posiadacze Nintendo Switchów najbardziej czekają na tę produkcję.

Super Mario Odyssey wyładniało od pokazu na E3 2017! Analiza grafiki

Eric Barone – deweloper odpowiedzialny za grę – potwierdził zatwierdzenie produkcji przez Nintendo. Teraz twórca wraz z wydawcą starają się ustalić odpowiednią datę premiery, jednak nie będzie to łatwe, ponieważ do końca roku w każdy miesiącu debiutują naprawdę mocne przygody.

Należy tutaj na pewno wspomnieć, że chociaż Nintendo zapowiadając Stardew Valley na Nintendo Switcha wspomniało o trybie sieciowym, to jednak ta dodatkowa zawartość trafi do gry dopiero w 2018 roku. Do końca roku mają rozpocząć się testy beta.

DLC na początku zadebiutuje na komputerach osobistych, a później na kolejnych platformach, jednak na konkrety musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: Twitter

Tagi: Nintendo nintendo switch Stardew Valley

Nie przegap