Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.09.2017 11:41
Bethesda zapowiada bliską współpracę z Nintendo i jeszcze więcej wspólnych gier
791V

Bethesda zapowiada bliską współpracę z Nintendo i jeszcze więcej wspólnych gier

Bethesda przez wiele lat nie dogadywała się z Nintendo, przez co praktycznie nigdy na platformie nie pojawiła się dotąd gra sygnowana logotypem wydawcy. Na szczęście w przypadku Nintendo Switch, jest inaczej.

W wywiadzie dla serwisu GamesBeat, znany fanom Bethesdy Pete Hines, opowiedział o przyszłych planach swojej firmy, która to zamierza otworzyć się na dwa nowe kierunki rozwoju. Pierwszym z nich jest VR, co może przyczynić się do popularyzacji tejże technologii wśród dużo szerszej społeczności graczy, niż zakładamy.

Jednakże znacznie ciekawszą kwestią jest to, iż drugim najważniejszym polem rozwoju dla Bety jest właśnie Nintendo Switch i jego niesamowicie szybko rosnąca baza użytkowników. Według Pete'a obie firmy blisko współpracują nad tym, aby przynieść posiadaczom "przełącznika" jak najlepsze doznania z dużych gier, a także dostarczyć unikalne wrażenia, dostępne wyłącznie na tej platformie.

Nintendo przyszło do nas jeszcze zanim pokazało Switcha, aby pokaza nam czym będzie ten sprzęt i co zamierzają z nim zrobić. Byliśmy z nimi w stałym kontakcie i to nie tylko w kwestii tych dwóch gier, które mamy teraz, lecz rozmawialiśmy o pełnym wsparciu dla tej platformy w przyszłości - o tym co możemy na nią zrobić, jakie mamy najlepsze praktyki, a także co na nią pasuje i co ekscytuje Nintendo w tym co robimy. Oczywiście cieszymy się z tych dwóch gier (Skyrim i Doom - dop. red), ale nie zamierzamy na nich poprzestać. Chcemy aby to był jedynie początek naszego długiego partnerstwa, jakie budujemy z Nintendo i ich fanami.

Jak już wiemy Skyrim i w szczególności Doom są tworzone na Switcha z wielką rozwagą, szacunkiem i wysiłkiem, aby dać posiadaczom Switcha naprawdę porządne gry, a nie wymemłany bubel. Możemy zatem spodziewać się, że na konsolkę na pewno w przyszłości trafią takie gry jak chociażby Fallout: Shelter, The Elder Scrolls: Legends, zapowiedziany kilka dni temu Wolfenstein II, a może i nawet jakiś tytuł na wyłączność? 

Tagi:

Nie przegap