Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2017 17:31
ELEX. Długość rozgrywki, romanse, wielkość terenu, dynamiczne wydarzenia i więcej
2291V

ELEX. Długość rozgrywki, romanse, wielkość terenu, dynamiczne wydarzenia i więcej

W przyszłym tygodniu będziemy świadkami premiery nowej marki Piranha Bytes. Twórcy Risen oraz Gothica postanowili przybliżyć graczom ELEX i ujawnili sporo konkretów dotyczących produkcji.

17 października na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych zadebiutuje ELEX. Nowa marka Piranha Bytes zapowiada się na świetną przygodę dla fanów RPG-ów i deweloperzy postanowili przed samą premierą udzielić obszernego wywiadu, w którym ujawniają ostateczne konkrety dotyczące tytułu.

ELEX bez „śmierdzących DLC”. Twórcy odcinają się od dodatków

Ukończenie ELEX zajmuje około 40 godzin, jednak chcąc zapoznać się z wszystkimi przyjemnościami stworzonymi przez Niemców należy przeznaczyć na zabawę ponad 100 godzin – nawet po ukończeniu głównego wątku możemy kontynuować przygodę i wykonywać misje poboczne.

Świat gry jest większy od tego z Gothic 3 (około 1,5 razy), jednak tak naprawdę trudno porównywać obie mapy, bo ELEX oferuje sporo górzystych terenów – autorzy mogli pozwolić sobie na taką budowę, ponieważ w nadchodzącej przygodzie niemal od początku otrzymujemy dostęp do jetpacka, który pozwala docierać do wielu miejsc. Warto jednak zaznaczyć, że cała mapa jest dostępna bez jakichkolwiek ekranów wczytywania.

Biegając po miastach spotkamy wielu NPC, których bez problemu możemy zabić, ale taka decyzja wpłynie na fabułę oraz przyszłe zadania. Twórcy przygotowali różne „dynamiczne wydarzenia”, podczas których przykładowo stwór może zaatakować miasto.

Gra nie otrzyma jakichkolwiek dodatków i deweloperzy nie pracują nad wykorzystaniem wsparcia technologii HDR. Studio nie ukrywa, że wielu graczy narzekało na animacje postaci, więc ostatnie miesiące zespół pracował nad ulepszeniem tego elementu.

Twórcy obiecują znacznie mniej uprzykrzających błędów, natomiast towarzysze mają własne osobowości, dialogi, w charakterystyczny sposób komentują otoczenie i posiadają swoje unikalne zadania.

W ELEX nie natrafimy na maksymalny poziom doświadczenia, a gracze bez najmniejszego problemu będą korzystać z różnych zestawów broni: przykładowo jednoręczny miecz + inna jednoręczna broń.  Małą innowacją w tytule są romanse, ale autorzy nie zdecydowali się na związki jednopłciowe.

Źródło: http://wccftech.com/piranha-bytes-improved-polish-elex/

Tagi: Elex piranha bytes thq nordic

Nie przegap