Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.09.2017 12:00
Steam. Już niebawem będziemy płacić za gry w złotówkach!
2071V

Steam. Już niebawem będziemy płacić za gry w złotówkach!

Steam istnieje na rynku od wielu lat, jednakże najpopularniejsza platforma sprzedażowa gier na PC wciąż nie uznaje wielu walut, w tym złotówek. Już niebawem się to zmieni!

Jak dobrze wiecie na Steamie obecnie możemy handlować jedynie w zunifikowanej walucie europejskiej, jakim jest oczywiście Euro. Na szczęście (bądź na nieszczęście) Valve przez ostatnie tygodnie pracowało nad poważnymi zmianami i zamierza dodać do swojego katalogu uznawanych walut aż 10 nowych pozycji.

Steam przebił barierę 15 mln graczy

O takim obrocie spraw donoszą już branżowcy, w tym między innymi znany czytelnikom PSX Extreme Marcin Kosman (Koso), który na swoim Twitterze zaćwierkał, iż niebawem będziemy płacić na Steam w złotówkach.

Dodatkowo na Steamowej grupie dla wydawców oraz na ich maile rozesłane zostały prośby o to, aby zaczęli przygotowywać własne cenniki gier w przedstawionych walutach, które to mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku!

Jak to zatem wpłynie na nasze portfele? To zależy głównie od podejścia wydawców i przelicznika EURO-PLN jaki zostanie uznany za najbardziej adekwatny. 

Źródło: https://lowcygier.pl/administracja/koniec-swiata-juz-blisko-jeszcze-w-tym-roku-zaplacimy-na-steamie-w-zlotowkach/

Tagi: cena gry Steam

Nie przegap