Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.09.2017 08:30
Pokemon Gold/Silver. Premierowy zwiastun zachęca do powrotu w region Johto
1158V

Pokemon Gold/Silver. Premierowy zwiastun zachęca do powrotu w region Johto

Klasyczne odsłony Pokemonów powracają do nas niczym bumerangi. Rzucone przez Nintendo w obieg przylecą do nas nie jeden raz. Tym razem, drugie kółko zalicza już Pokemon Gold oraz Silver.

Debiutująca w 1999 roku na Game Boy Color gra przybyła do nas ponownie w formie remake'u na platformie Nintendo DS, gdzie zebrała świetne recenzja i sprzedała się jak szalona. Teraz w ramach wstecznej kompatybilności, nazwanej u Ninny Virtual Console, wielki powrót zalicza oryginalny duet Gold/Silver.

Pokemon Gold/Silver w Encyklopedii PPE.pl

Druga generacja kieszonkowych stworków pozwoli nam na nostalgiczną podróż w region Johto już za kilka dni, albowiem zadebiutuje cyfrowo na konsolach z rodziny 3DS orraz 2DS już 22 września! Najbardziej zagorzali fani będą mogli również postarać się nabyć pudełkową edycję klasyków, gdzie okładki znane z box'ów z GB Color zostały przedrukowane na współczesne opakowania gier z 3DS-ów.

Z tej okazji Nintendo prezentuje nam premierowy zwiastun klasyków i zachęca do rozpoczęcia swojej wspaniałej przygody trenera Pokemon u boku Chikority, Cyndaquila bądź Totodile'a

Tagi: 3ds game boy color klasyka Nintendo pokemon retro

Nie przegap