Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2017 19:51
Phil Spencer z wielkim awansem w Microsofcie. Świetna wiadomość dla Xboksa i graczy!
3077V

Phil Spencer z wielkim awansem w Microsofcie. Świetna wiadomość dla Xboksa i graczy!

Szef marki Xbox został doceniony przez włodarzy Microsoftu. Phil Spencer dołącza do głównego zespołu amerykańskiej korporacji i zdaniem analityków jest to świetna wiadomość dla wszystkich graczy.

Dyrektor generalny Microsoftu ogłosił dzisiaj ważną wiadomość dla przyszłości korporacji z Redmond. Satya Nadella wraz z zarządem zdecydował się docenić pracę szefa marki Xbox.

Forza Motorsport 7 z premierowym zwiastunem. Demo już dostępne

Phil Spencer od dzisiaj nie jest tylko i wyłącznie „szefem Xboksa”. Amerykanin otrzyma nową plakietkę „Executive Vice President of Gaming”, co w prostych słowach oznacza „Wiceprezes Zarządu do spraw gier”.

Nie jest to tylko i wyłącznie symboliczna zmiana. Spencer będzie miał teraz większy wpływ na plany Microsoftu, a będzie bezpośrednio podlegał pod Nadella – te reorganizacja ma na celu usprawnienie działalności spółki i skoncentrowanie się na sprzedaży konkretnych „rozwiązań dla klientów”, wśród których właśnie gry odgrywają ogromną rolę.

Zdaniem analityków to bardzo dobra wiadomość, która pokazuje, że firma z Redmond naprawdę wierzy w markę Xbox i zamierza ją rozwijać przez wiele następnych lat.

Spencer dołączył do Microsoftu w 1988 roku i był na początku stażystą – od 2014 roku jest jednak najważniejszą postacią w dziale Xboksa.

Źródło: http://www.businessinsider.com/microsoft-xbox-phil-spencer-gets-promoted-to-executive-vice-president-2017-9?IR=T

Tagi: Microsoft Phil Spencer xbox one