Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2017 13:20
Netflix Polska przygotowuje pierwszy serial! Znamy konkretne szczegóły
3175V

Netflix Polska przygotowuje pierwszy serial! Znamy konkretne szczegóły

Netflix przyzwyczaił widzów do tworzenia fantastycznych opowieści. To właśnie ta platforma odpowiada za między innymi House of Cards, Stranger Things, Orange is the New Black, czy też opowieści w uniwersum Marvela. Dzisiaj możemy potwierdzić, że stacja kreuje pierwszą produkcję w Polsce!

W 2018 roku stacja Netflix wyemituje pierwszy serial przygotowany w języku polskim. Reżyserkami projektu zostały Agnieszka Holland oraz jej córka Kasia Adamik. Za scenariusz odpowiada Joshua Long, a za produkcję odpowiada Frank Marshall!

Narcos, sezon 3 – recenzja serialu

Ta doborowa śmietanka osobistości stworzy ośmioodcinkową przygodę, która rozegra się w różnych regionach Polski. Aktualnie nie poznaliśmy tytułu serialu, ale będzie to thriller szpiegowski umiejscowiony w klimacie zimnej wojny.

Twórcy zdecydowali się przedstawić alternatywną historię świata, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Akcja przeniesie widzów do 2002 roku, czyli dokładnie 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku – to właśnie wtedy zostały zniszczone ostatnie nadzieje Polaków, ponieważ wydarzenie zapobiegło upadkowi Związku Radzieckiego. Spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce, został odkryty przez oficera śledczego oraz studenta prawa. Po dokładnie 20 latach, przywódcy reżimu postanawiają wcielić w życie tajny plan stworzony jeszcze w latach 80. wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem. Plan ma odmienić wszystkich życie Polaków i w zasadzie mieszkańców całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może doprowadzić do rewolucji, jednak rządzący chcą za wszelką cenę utrzymać plan w tajemnicy i nie cofną się przed niczym, by go wypełnić.

Tak o projekcie wypowiedział się Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych:

„Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami The Kennedy/Marshall Company i House Media oraz z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku”

Kilka słów dodał również producent, Frank Marshall:

„Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością. O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski.”

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. W przeszłości utytułowana polska reżyser współpracowała już z serwisem Netflix - wyreżyserowała kilka odcinków serialu House of Cards.

Tagi: Netflix netflix polska serial

Nie przegap