Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 11.09.2017 12:16
PSX Extreme. Free-to-Play, ile to kosztuje?
776V

PSX Extreme. Free-to-Play, ile to kosztuje?

Czy zastawnawialiście się kiedyś, ile tak naprawdę kosztuje nas Free-to-Play oraz jak skutecznie zarabiają na tym producenci gier wideo? W najnowszym numerze PSX Extreme zerkamy za kurtynę F2P i sprawdzamy, co tak naprawdę czyni ten segment branży tak atrakcyjnym.

Jak wiadomo, w życiu to za darmo można tylko dostać w twarz. Producenci gier już od lat próbują nam w mówić, że można też dystrybuować gry za darmo. Od lat wiemy również, że owo free-to-play wcale "za darmo" nie jest, a niejednokrotnie nasz wkład finansowy w taką grę przekracza to, co moglibyśmy wyłożyć na standardową produkcją AAA. Ale ile dokładnie nas to kosztuje?

Prenumerata PSX Extreme - nic tylko brać!

W 241. numerze PSX Extreme bierzemy temat pod lupę i sprawdzamy, ile sypiemy groszem za tę darmowość, jak wygląda kwestia F2P na konsolach i które gry z tego segmentu mają największą bazę graczy.

W swoim artykule HIV idzie jednak dalej i bada sprawę od drugiej strony barykady. Ile potencjalnie zarabiają firmy dystrybuujące gry w modelu F2P, jakie są wyzwania związane z tym modelem i czy nie lepszym rozwiazaniem jest zyskujący coraz większą popularność tzw. Low Price? Dużo ciekawego tekstu, trochę matematyki oraz nasze własne zdanie w tej sprawie - to wszystko znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme.

A to nie jedyne atrakcje, które czekają Was na jego stronach...

Tagi: psx extreme

Nie przegap