Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.09.2017 16:02
Snajper ze Sniper: Ghost Warrior 3
937V

Sniper: Ghost Warrior 3 zapewnił zyski. CI Games ma stabilizację finansową

CI Games w końcu potwierdziło pozytywne informacje dotyczące Sniper: Ghost Warrior 3. Produkcja nie osiągnęła założonych celów, ale i tak zapewniła deweloperom stabilną sytuacje. Twórcy mogą w spokoju realizować nowe projekty.

W maju informowaliśmy naszych czytelników o sporych stratach CI Games. Studio potwierdziło stratę 6 mln złotych w pierwszym kwartale 2017 roku, jednak już najnowszy raport finansowy jest zdecydowanie pozytywniejszy.

Recenzja Sniper: Ghost Warrior 3

Twórcy Sniper: Ghost Warrior 3 zakończyli pierwsze półrocze z zyskiem netto na poziomie 1,49 mln zł, gdy w ubiegłym roku w tym samym okresie odnotowano straty operacyjne na poziomie 2,6 mln zł. Natomiast przychody wzrosły do 73,2 mln zł z 11,5 mln zł w I połowie 2016 roku.

Maciej Nowotny, członek zarządu CI Games, potwierdził pozytywne wieści dotyczące stabilizacji finansowej:

"Poziom sprzedaży Sniper Ghost Warrior 3 zapewnił nam stabilizację finansową. Dzięki temu pracujemy już nad kolejnymi projektami. W związku z tym w ostatnim czasie prowadziliśmy bardzo zintensyfikowane działania rekrutacyjne" 

W przedstawionym raporcie, studio potwierdziło rozesłanie do sklepów około 750 tysięcy pudełek  Sniper: Ghost Warrior 3 – istotna część z tego wyniku trafiła do graczy. W obliczu licznych problemów gry, rezultat nie wygląda tragicznie, a co najważniejsze, autorzy mogą pracować nad kolejnymi produkcjami.  

Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/search/info/28423876,ci-games-wyraznie-poprawil-wyniki-dzieki-grze-sniper-ghost-warrior-3

Tagi: CI Games raport finansowy Sniper: Ghost Warrior 3 wyniki sprzedaży

Nie przegap