Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.09.2017 09:53
Xbox One X. Wg Pachtera do końca roku sprzeda się 1 milion XOne X. "To nie jest duży sukces"
1854V

Xbox One X. Wg Pachtera do końca roku sprzeda się 1 milion XOne X. "To nie jest duży sukces"

Wiemy, że pre-ordery Xbox One X zostały już całkowite wyprzedane. Jak taka sytuacja przełoży się jednak na sprzedaż najmocniejszej konsoli na rynku, w najgorętszym w branży, świątecznym okresie? Michel Pachter twierdzi, że zna odpowiedź na to pytanie.

Najbardziej znany w branży analityk Michael Pachter, zatrudniony w Wedbush Securities, prognozuje, że do końca bieżącego roku Microsoft sprzeda ok. 1 milion egzemplarzy Xbox One X. Nie są to jednak - wg Pachtera - wyniki, które mogą wprawiać w optymizm.

Microsoft obniża cenę Xbox One S

Michael Pachter ponownie podkreślił, że problemem Xbox One X wcale nie jest brak takiej ilości exclusive'ów jak na PS4, lecz... zbyt wysoka cena. 500 dolarów to zbyt wysoki poziom dla większości konsumentów, w związku z czym do końca 2017 roku sprzeda się "tylko" 1 milion sztuk Xbox One X.

"Oceniam, że Xbox One X sprzeda się w liczbie 1 miliona sztuk globalnie pod koniec roku. Nie chce, żeby ten sprzęt poniósł porażkę. Po prostu uważam, że to właściwe szacunki. 1 milion to nie jest duży sukces. (...) Uważam, że to fenomenalne urządzenie, ale jego cena jest po prostu zbyt duża dla masowego odbiorcy. Realizm to czasem gorzka pigułka do przełknięcia" - napisał Pachter.

Analityk Wedbush Securities ocenia, że zapasy pre-orderowe Xbox One X przygotowane przez Microsoft wynoszą ok. 150 tysięcy egzemplarzy. Amazon dostał wg Pachtera maksymalnie 15000 sztuk Xbox One X do sprzedaży w zamówieniach przedpremierowych. Pachter podkreślił też, że jedna z zaprzyjaźnionych z nim sieci sprzedaży detalicznej w USA przekazała mu informację, że liczba przyznanych przez Microsoft Xbox One X w programie przedsprzedaży jest "bardzo mała".

Oczywiście czas pokaże, jakim naprawdę zainteresowaniem będzie się cieszyć Xbox One X. Póki co gracze mogą korzystać z ruchów Microsoftu, który obniża ceny Xbox One S. Wczoraj donosiliśmy o tym, że Xbox One S w zestawie z wybraną grą można kupić w oficjalnym sklepie Microsoftu już za 249 dolarów.

Źródło: http://gamingbolt.com/michael-pachter-says-xbox-one-x-sales-will-probably-be-1-million-this-holiday-talks-about-units-allocation

Tagi: analityk humor Michael Pachter Microsoft pachter xbox one xbox one x

Nie przegap