Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2017 13:58
The Symphony of Heroes coraz to bliżej. Twórcy zakończyli pracę nad nutami
646V

The Symphony of Heroes coraz to bliżej. Twórcy zakończyli pracę nad nutami

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla wiernych fanów uniwersum Heroes of Might and Magic. Organizatorzy The Symphony of Heroes poinformowali o zakończeniu kilku miesięcznej pracy nad nutami i zapowiadają ogromne wydarzenie. 

Na 27 października zaplanowano The Symphony of Heroes, czyli wielki koncert dla fanów serii Heroes of Might and Magic. Impreza odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki, a zainteresowani usłyszą najlepszą muzykę z całego uniwersum.

Spotify wreszcie na Xbox One. Słuchaj muzyki podczas rozgrywki

Możemy z uśmiechami na ustach poinformować o zakończeniu kilku intensywnych miesięcy prac nad nutami – Jan Sanejko i Aruto Matsumoto wspólnymi siłami przygotowali ogromne dzieło: partytura liczy łącznie prawie 200 stron. O cały projekt od samego początku dba Paul Anthony Romero, który nadzoruje prace i dopieszcza najdrobniejsze szczegóły.

Zainteresowanym przedstawiam szczegóły repertuaru:

Repertuar składa się z trzech suit – każda prezentuje muzykę z jednej z części tej serii gier. Suita pierwsza to muzyka z II części Heroes of Might and Magic. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii.

Przygotowaniem repertuaru zajął się Jan Sanejko, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia. W 2013 roku został wyróżniony Nagrodą im. Zygmunta Mycielskiego, a rok później uhonorowany I miejscem w konkursie FMF Young Talent Award, prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Cały projekt przygotowania partytury nadzorował sam Paul Anthony Romero.

Za wykonanie muzyki zadba Orkiestra Narodowego Forum Muzyki:

Za wykonanie muzyki z serii Heroes of Might and Magic odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą.

Miłośnicy muzyki z gier po wydarzeniu będą mogli uczestniczyć w recitalu fortepianowym Paula Anthony’ego Romero. Będzie to jednocześnie sesja meet&greet światowej sławy kompozytora. Ceny biletów na The Symphony of Heroes zaczynają się od 69 zł a kończą na 239 zł. W przypadku najdroższych wejściówek, klienci otrzymają również dostęp na wspomniany recital. Wszystkie niezbędne konkrety dotyczące imprezy znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: muzyka muzyka gracza the symphony of heroes