Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.08.2017 20:04
Gra o Tron od Telltale Games dopiero w 2019 roku, Tales from the Borderlands wylądowało w koszu
1104V

Gra o Tron od Telltale Games dopiero w 2019 roku, Tales from the Borderlands wylądowało w koszu

Ostatnie przygody Telltale Games nie prezentują oczekiwanej jakości i najwidoczniej nawet twórcy dostrzegli problem. W konsekwencji firma chce się teraz skupić tylko na kilku projektach, które zostały zapowiedziany w lipcu. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów Gry o Tron i serii Borderlands.

Telltale Games przez lata dostarczało zapadające w pamięci opowieści, ale studio w ostatnich miesiącach zdecydowanie obniżyło loty. Twórcy nie mówią tego wprost, ale to prawdopodobnie z tego powodu zespół zamierza skupić się teraz na trzech markach.

Gra o Tron – recenzja 7 sezonu. Mniejsze rozczarowanie niż można było się spodziewać

W lipcu informowaliśmy o zapowiedzi Batman: The Enemy Within, The Walking Dead: The Final Season oraz The Wolf Among Us: Season 2 – to właśnie te projekty są teraz priorytetem dla deweloperów, którzy chcą mieć pewność, że każda z przygód zaprezentuje oczekiwaną jakość.

Jest to z jednej strony dobra wiadomość, ale miłośnicy Gry o Tron mogą czuć spore rozczarowanie. Drugi sezon gry od Telltale Games został zapowiedziany 20 listopada 2015 roku, jednak deweloperzy podjęli decyzję o zawieszeniu produkcji. Studio powróci do przygody dopiero po zakończeniu następnego sezonu wyprodukowanego przez HBO – ósma kampania ma zadebiutować dopiero w 2018 roku, więc trudno wyobrazić sobie, by autorzy mogli zaoferować choć jeden odcinek na końcówkę przyszłego roku.

Złą wiadomość mamy również dla miłośników Tales from the Borderlands. Produkcja zgarnęła sporo pochwał, została doceniona przez graczy oraz dziennikarzy, ale nie zarobiła odpowiedniej gotówki, by Telltale Games zdecydowało się na drugi sezon. Studio nie straciło na tym projekcie, lecz trudno w tym wypadku mówić o wielkim zarobku.

Możemy oczywiście sądzić, że Telltale Games pracuje nad przynajmniej jednym, tajnym projektem, ale mimo wszystko warto wiedzieć, że aktualnie zespół zamierza skupić się na trzech historiach.  

Źródło: http://gamingbolt.com/telltale-has-put-its-game-of-thrones-series-on-hold

Tagi: