Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.08.2017 08:52
Xbox One X. Nakład premierowy wyprzedany w większości sklepów. Microsoft obiecuje przyspieszyć produkcję
3718V

Xbox One X. Nakład premierowy wyprzedany w większości sklepów. Microsoft obiecuje przyspieszyć produkcję

Gracze z USA rzucili się do składania zamówień na Xbox One X jak wygłodniałe piranie na kawałek soczystego mięska. Większość znanych sieci sklepów zgłaszała zaledwie 1 dzień po rozpoczęciu sprzedaży, że zabraknie im towaru na premierę

Zapasy preorderowe Xbox One X wyczerpały się w większości dużych amerykańskich sieci sprzedaży.

"Reakcja graczy jest oszałamiająca. Cały nakład z Amazon sprzedał się w około 25 minut. Spodziewaliśmy się, że pierwszy rzut Xbox One X wystarczy na ok. 1 tydzień. Niedoszacowaliśmy zainteresowania graczy. Sądziliśmy, że edycja Project Scorpio zainteresuje głównie naszych hardkorowych fanów, takich którzy ustawiali się w długich kolejkach przed sklepami. (...) Szczególne zainteresowanie obserwujemy z Niemczech, gdzie konsola sprzedaje się chyba najszybciej na całym świecie. Wspaniale jest widzieć entuzjastyczne reakcje fanów z Europy" - powiedział Aaron Greenberg.

Aaron Greenberg dodał, że Microsoft mobilizuje wszystkie fabryki, z którymi ma podpisane kontrakty, tak by przyspieszyć produkcję większej ilości Xbox One X, odpowiadając na duży popyt.

Games with Gold wrzesień 2017. Oficjalna lista gier

Obecnie Xbox One X nie można już zamawiać m.in. w sieci Amazon. Sklepy zgłaszają, że wyprzedały całą przyznaną im pulę konsol i że "nie wiedzą, kiedy towar trafi do magazynu". Dotyczy to nie tylko edycji limitowanej Project Scorpio, ale również zwykłego wydania konsoli. W Polsce o małej ilości Xbox One X informuje m.in. sklep Ultima, który nie gwarantuje dostaw na premierę.

Na deser krótka prezentacja edycji limitowanych Xbox One X oraz Xbox One S. IGN dorwał się do obu sprzętów na gamescom 2017 i zaprezentował ich wdźięki na krótkim wideo.

Tagi: