SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.08.2017 01:13
PlayStation znów zostało zhackowane! Grupa hakerów odkryła lukę w zabezpieczeniach Sony!
5313V

PlayStation znów zostało zhackowane! Grupa hakerów odkryła lukę w zabezpieczeniach Sony!

Nocne czuwanie przy social mediach się opłaca. Właśnie dostrzegliśmy, że ktoś próbuje się skontaktować z PlayStation i twierdzi, iż znalazł dziurę w zabezpieczeniach, umożliwiającą wyciek bazy danych użytkowników PlayStation Network!

Sieć zabezpieczeń PlayStation już nie raz była łamana i padała na kolana przed hakerami. Dlatego też dzisiejsze nocne zdarzenie należałoby potraktować chociażby z minimalną dozą prawdziwości.

Recenzja Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Dlaczego? Albowiem grupa hakerska Ourmine, która z tego co sprawdziłem zajmuje się zabezpieczeniami internetowymi, z myślą o hackowaniu "w dobrej wierze", włamała się do Facebookowego konta PlayStation i zaczęła zarzucać profil marki postami z prośbą o kontakt.

Ich notki informowały o tym, że znaleźli ważną lukę w zabezpieczeniach Sony oraz PSN i pragną skontaktować się z Japończykami, aby wskazać im ten problem.

Sony szybko zareagowało i zdjęło posty, więc sprawę zauważyło. Miejmy tylko nadzieję, że sprawa nie jest zbyt poważna i nasze dane już wkrótce znów będą bezpieczne.

Tagi: hakerzy playstation network playstation offline playstation online wyciek