SKLEP
senix senix 16.08.2017 18:11
Resident Evil 2 dostanie swoją grę planszową
564V

Resident Evil 2 dostanie swoją grę planszową

Ilu z Was czeka na odświeżoną wersję Resident Evil 2? Myślę, że sporo. Dlatego miło jest mi Was poinformować, że na Kickstarterze ma ruszyć zbiórka funduszy na grę planszową opartą o ten kultowy tytuł. 

Steamforged Games to firma, która specjalizuje się w tworzeniu gier planszowych. W ich dorobku są takie tytuły jak: Guild Ball czy Dark Souls: The Board Game. Twórczy wspomnianych planszówek z dumą informują, że zawarli porozumienie partnerskie z firma Capcom, w celu stworzenia gry Resident Evil 2: The Board Game, która będzie adaptacją kultowego horroru z PSX. 

Resident Evil 2 Remake ma zostać wkrótce ujawniony

Resident Evil 2 zadebiutowało na PlayStation w roku 1998 - w swoim czasie był to jeden z najlepszych survival-horrorów. W grze wcielaliśmy się w dwójkę bohaterów (po dwa scenariusze, które dzieliły się na dwie drogi) Claire Redfield, która przybyła do Raccoon City w celu odnalezienia swojego starszego brata oraz Leon Scott Kennedy - młody policjant, który zaczął służbę w tym mieście. Nikt z nich nie spodziewał się, że wpadną w duże tarapaty, bo miasto zostało opanowane przez żywe trupy. Tak mniej więcej prezentuje się historia.

Druga część RE była znacząco lepsza od pierwszej części - Capcom poprawiło w niej sterowanie, dodało ciekawsze zagadki oraz poprawiło oprawę graficzną. Jednak najbardziej kultowym miejscem, które w mojej opinii przebiło rezydencję z pierwszej części jest posterunek, w którym w głównej mierze dzieje się cała akcja tej gry. Fani, którzy nie mogli doczekać się odnowionej wersji RE2, wzięli sprawę w swoje ręce, ale jak to bywa w branży - dyrekcji Capcom, to się nie spodobało i sami przejęli pracę nad remakiem tego tytułu. 

Zbiórka funduszy na Resident Evil 2: The Board Game ma ruszyć tej jesieni na serwisie Kickstarter. Więcej informacji związanych z zbiórka i planami Steamforged Games, co do gry - pojawią się wkrótce, a my teraz zapraszamy Was do trailera poniżej.

Źródło: http://steamforged.com/sfg-news-blog/re2tbg

Tagi: Resident Evil 2 Remake

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme