SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2017 20:39
Killzone może jeszcze powrócić. Twórcy nie powiedzieli ostatniego słowa
1011V

Killzone może jeszcze powrócić. Twórcy nie powiedzieli ostatniego słowa

Guerrilla Games przez lata pracowało nad serią Killzone, ale na początku roku mogliśmy zagrać w fantastyczny Horizon: Zero Dawn. Nowa marka została ciepło przyjęta przez graczy, będzie rozwijana przez kolejne produkcje, ale Holendrzy i tak nie zapominają o swojej bogatej przeszłości.

Sony posiada w swoim katalogu wiele mocnych, ekskluzywnych IP, ale wśród licznych tytułów brakuje tak naprawdę konkretnego shootera. Do niedawna taką marką była seria Killzone, jednak twórcy oficjalnie skupili się na rozwijaniu Horizon: Zero Dawn.

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds. Data premiery, cena i zwiastun nowej przygody

Co w tej sytuacji z Killzonem? Fani uniwersum od wielu miesięcy męczą deweloperów tym jednym pytaniem, więc w sprawie postanowił wypowiedzieć się Hermen Hulst. Dyrektor zarządzający Guerrilla Games zaznaczył, że jest bardzo zadowolony widząc te wszystkie pozytywne komentarze graczy oczekujących na nową przygodę, ale tak naprawdę nie ma dla nich aktualnie dobrych wieści.

„To marka i uniwersum, które nadal kochamy z pasją w Guerrilla. Niełatwo było przygotować coś zupełnie innego. Niezależnie od tego, że rozwijaliśmy tę serię latami, jest za wcześnie, by cokolwiek ogłaszać. Wszystko, co mogę powiedzieć, to że zawsze kochaliśmy świat oraz serię Killzone i wciąż darzymy to uniwersum uczuciem. Dzielimy tę pasję z wieloma fanami.”

Jeśli wszystkie informacje zostaną potwierdzone, Holendrzy w przeciągu następnych lat mają skupić się wyłącznie na Horizon: Zero Dawn. Pierwsza część przygody Aloy cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że w zasadzie trudno wyobrazić sobie inny scenariusz.

Co w tej sytuacji z Killzonem? Możemy mieć nadzieję, że Sony wyznaczy nowy zespół, który podejmie się wyzwania i w odpowiedni sposób zajmie się rozwijaniem serii.

Źródło: http://wccftech.com/guerrilla-future-killzone-early/

Tagi: guerrilla games killzone playstation 4 sony

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Horizon: Zero Dawn
  • Platformy:  PS4 
  • Data premiery - Polska: 01.03.2017
  • Pełna
  • od lat 16 przemoc
Miesięcznik PSX Extreme