SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.08.2017 09:43
Nintendo Switch plagiatem? Gamevice żąda zablokowania sprzedaży konsoli
4151V

Nintendo Switch plagiatem? Gamevice żąda zablokowania sprzedaży konsoli

Czy Nintendo było aż tak bardzo innowacyjne, projektując Switch? Niektórzy są przekonani, że nie do końca.

Nintendo zostało oskarżone przez firmę produkującą akcesoria Gamevice o plagiat. Gamevice wytoczyło Nintendo proces sądowy, w którym domaga się pieniędzy za "skopiowanie" projektu urządzenia Wikipad. Dokładnie chodzi o tablet oparty o system Android, który przypomina pod pewnymi względami Switch. Podobnie jak w konsoli japońskiej firmy tablet wsuwany jest w moduł sterujący. Jak to działa możecie sprawdzić na poniższym filmiku.

Taką koncepcję producent Wikipad ujawnił już w 2013 roku, w związku z czym pojawiło się oskarżenie Nintendo o kradzież projektu. No dobrze, ale gdzie w tym klocku Joy-Cony? Ano, Nintendo ma problem, bo firma Gamevice posiada i takie "modułowe" kontrolery, wyglądające faktycznie podobnie do padów dołączanych do Nintendo Switch. Poniżej przykład takich przedmiotów, znajdujących się w ofercie Gamevice od kilku lat.

Gamevice żąda od Nintendo finansowego zadośćuczynienia oraz całkowitego zakazu sprzedaży Nintendo Switch. Rozprawy sądowe pewnie potrwają przynajmniej kilkanaście miesięcy. Będziemy was informować o rozwoju tej sprawy.

Źródło: http://www.techradar.com/news/nintendo-accused-of-copyright-theft-over-switch-controller-design

Tagi: android gamevice mobile nintendo nintendo switch

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme