Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.08.2017 13:22
Esport na Igrzyskach w Paryżu? Komitet Olimpijski rozważa taką możliwość
813V

Esport na Igrzyskach w Paryżu? Komitet Olimpijski rozważa taką możliwość

Czy eSport można nazywać "prawdziwym sportem"? Debata na ten temat trwa od dłuższego czasu. Obecnie temat rozważa nawet komitet olimpijski, szykujący się do Igrzysk w Paryżu, w 2024 r.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma zamiar w najbliższych miesiącach przeanalizować sytuację i porozmawiać z przedstawicielami eSportu. Instytucja chce rozstrzygnąć czy warto włączyć zmagania w eSporcie do dyscyplin olimpijskich.

Good Game. Serial fabularny o eSporcie

"Chcemy się temu przyjrzeć, bo nie możemy powiedzieć: "to nie my. To nie jest Olimpiada". Młodzież jest zafascynowana eSportem. Przeanalizujmy zatem sprawę. poznajmy ich. Zobaczmy czy możemy zbudować między sobą most" - powiedział Tony Estanguet z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w wywiadzie dla Associated Press.

Jeśli MKOI włączy eSport do grona dyscyplin olimpijskich, to zmagania w wybranych grach zobaczylibyśmy w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w 2024 roku. 1 sierpnia prasa informowała, że doszło do porozumienia, w wyniku którego w 2024 roku igrzyska organizować będzie Paryż. Los Angeles przypadnie ten zaszczyt w 2028 r.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/08/10/paris-2024-olympic-games-bid-committee-looking-at-possible-esports-inclusion/

Tagi: esport humor Igrzyska sport