SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2017 15:00
Project CARS 2 będzie znacznie ładniejsze na Xbox One X niż PlayStation 4. Gra pokaże moc konsoli Microsoftu
2096V

Project CARS 2 będzie znacznie ładniejsze na Xbox One X niż PlayStation 4. Gra pokaże moc konsoli Microsoftu

Slightly Mad Studios to kolejna ekipa, która postanowiła wykorzystać dodatkową moc Xboksa One X. Twórcy bezpośrednio wspominają o jakości urządzenia i zapowiadają różnicę względem wersji na PlayStation 4 Pro.

Na początku lutego Slightly Mad Studios zaprezentowało wszystkie szczegóły dotyczące Project CARS 2. Tytuł zaoferuje ponad 170 licencjonowanych samochodów, nowe typy pojazdów oraz klas, rozbudowaną rozgrywkę sieciową, funkcję eSportowe, system LiveTrack 3.0, pełen cykl 24-godzin z warunkami atmosferycznymi, czy też dynamiczną porę dnia, pogody i sezonowe warunki wyścigowe.

Project CARS 2 z Ferrari. Zwiastun prezentuje szybkie samochody

Twórcy informując o grze potwierdzili jednocześnie pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości oraz rozdzielczość 12K na komputerach osobistych. Nie jest raczej większym zaskoczeniem, że to właśnie na PC gra będzie prezentować najlepszą jakość, bo autorzy już w przypadku pierwowzoru pokazali, że potrafią zadbać o odpowiednią grafikę.

W sprawie oprawy wypowiedział się Stephen Viljoen, który zaznaczył, że choć edycja na high-endowych komputerach zaoferuje najwyższą jakość, to wersja na Xboksa One X będzie prezentować się także fantastycznie:

„Oczywiście nie możemy zaoferować na każdym sprzęcie jakości Ultra, bo na PC produkcję można uruchomić na trzech monitorach w 4K z niesamowitymi szczegółami, co jest po prostu nie możliwe na tej generacji konsol. Jednak Xbox One X to świetny sprzęt i jesteśmy bardzo podekscytowani wyciskaniem siły z maszyny, więc jeśli uruchomisz grę na tej platformie, to możesz mieć pewność, że zaprezentuje ona najlepszą jakość względem innych urządzeń, poza high-endowymi PC.”

Deweloper podkreślił, że wersja na Xboksa One X prezentuje naprawdę wysoką jakość, którą trudno już teraz porównać do PlayStation 4 Pro, jednak Project CARS 2 zaoferuje znacznie lepszą jakość na nowej konsoli Microsoftu:

„Nie potrafię dokładnie określić, jak będą prezentować się ustawienia graficzne na Xboksie One w porównaniu do PlayStation 4 Pro, ale oczywiście na sprzęcie Microsoftu będą wyższe i będzie to znacząco zauważalna poprawa, ponieważ urządzenie jest mocniejsze.”

Źródło: https://www.windowscentral.com/project-cars-2-will-look-significantly-better-xbox-one-x-over-ps4-pro

Tagi: bandai namco playstation 4 pro project cars 2 slightly mad studios xbox one x

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Project CARS 2
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 22.09.2017
  • Napisy
  • od lat 3
Miesięcznik PSX Extreme