Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.08.2017 10:13
Blade & Soul trafi na konsole. W planach również Lineage Eternal i Aion
1600V

Blade & Soul trafi na konsole. W planach również Lineage Eternal i Aion

Na Blade & Soul czekaliśmy strasznie długo i już wydawało się, że tytuł nigdy nie zostanie dokończony. Na szczęście kilka lat temu doszło do premiery na PC. Niedługo sieciowy role-play ma również trafić na konsole.

NCSoft ujawniło swoje plany w związku z MMORPG pod tytułem Blade & Soul. W trakcie konferencji prasowej zwołanej dla inwestorów koreańska firma stwierdziła, że amerykański odział NCSoft pracuje obecnie nad konsolową wersją tego role-playa.

Horizon: Zero Dawn The Frozen Wilds. Data premiery, cena i zwiastun nowej przygody

Wg Jae-Soo Yoona, dyrektora finansowego NCSoft, produkcja konsolowej konwersji Blade & Soul przebiega dobrze. Niedługo mamy uzyskać na ten temat pierwsze konkretne informacje. Co ciekawe - plany NCSoft są takie, by wszystkie obecne i planowane MMORPG-i (m.in. Aion: Upheaval oraz Lineage Eternal) działały nie tylko na PC, ale również na konsolach. Firma chce w ten sposób zarobić więcej na rynkach, w których granie na komputerach jest zdecydowanie mniej popularne, niż na konsolach.

Jae-Soo Yoon skomentował też premierę Lineage M. Wg dyrektora finansowego NCSoft sukces tej pozycji jest dowodem na to, że właśnie "zaczęła się prawdziwa era mobilnych MMORPG-ów". Studio wykorzysta swoje doświadczenie w temacie, by dostarczyć graczom świetnych sieciowych RPG-ów na platformy mobilne. W najbliższym czasie firma zamierza wprowadzić na rynek 3 smartfonowe MMORPG-i o dużej skali.

Poniżej trochę gameplayu z Blade & Soul na PC. Gra jest dystrybuowana w formule free-to-play i pewnie tak samo będzie na konsolach.

Tagi: blade & soul konsole korea MMORPG NCSOFT rpg