SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.08.2017 09:43
Activision zapowiada więcej przedsięwzięć w stylu Crash Bandicoot N. Sane Trilogy!
2363V

Activision zapowiada więcej przedsięwzięć w stylu Crash Bandicoot N. Sane Trilogy!

Sprzedaż Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest tak mocna, że możemy liczyć na znacznie więcej podobnych inicjatyw w niedalekiej przyszłości. Tak przynajmniej twierdzi prezes Activision.

Activision przedstawiło wczoraj swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał bieżącego roku. Eric Hirshberg rozpływał się nad wynikami Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w trakcie spotkania z inwestorami.  Prezes Activision powiedział, że firma od dawna wiedziała, że istnieje grupa pasjonatów Crasha, ale nie wiedziała czy przekuje się to na dobrą sprzedaż u masowego odbiorcy. Jak się okazało obawy były nieuzasadnione, bo sprzedaż Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest tak dobra, że - jak to określił Eric Hirshberg - "przekroczyła wszelkie prognozy Activision".

Recenzja Crash Bandicoot N-Sane Trilogy

Prezes Activision podkreślił, że w zaledwie 2 dni sprzedaży Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zapewniło sobie 1 miejsce w rankingu bestsellerów w czerwcu. Gra była również najchętniej kupowaną pozycją z PlayStation Store w lipcu.

Eric Hishberg zapowiedział, że "możemy być pewni, że pojawi się więcej takiej aktywności w niedalekiej przyszłości, z kolejnymi wspaniałymi IP". Oczywiście chodzi o kolejne remastery/remake'i, ale prezes firmy zaznaczył również, że przygląda się klasycznym IP i temu, czy można by wskrzesić je na nowych platformach. Obecnie Activision jest właścicielem praw do marki Spyro a ta rewelacyjna platformówka 3D aż prosi się o remake lub reboot. Miejmy nadzieję, że amerykańska korporacja wykona kroki w tym kierunku.

Wyniki finansowe Activision notowane od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. były trochę wyższe niż wcześniejsze prognozy a tak dobry rezultat zapewnił firmie oprócz Crasha przede wszystkim Overwatch. Świetne mają być również wyniki pre-orderowe Destiny 2 oraz Call of Duty: WWII.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/crash-bandicoot-surpassed-activision-expectations-remasters/

Tagi: Activision Crash Bandicoot N-Sane Trilogy retro spyro