SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.08.2017 12:04
Battlefield Warsaw Uprising. Fikcyjna powstańcza kolekcjonerka od Fakes Forge
1584V

Battlefield Warsaw Uprising. Fikcyjna powstańcza kolekcjonerka od Fakes Forge

Uprising 44 okazało się niegrywalną żenadą (nie dziwi fakt, że ze współpracy z deweloperami wycofała się Cenega i LEM). Cały czas czekamy zatem, by ktoś podjął w poważny sposób temat Powstania Warszawskiego. Polska ekipa Fakes Forge pokazuje, jak mogłaby wyglądać okładka takiego wydawnictwa.

Polska grupa grafików z Fakes Forge wróciła po kilku latach do tematu Powstania Warszawskiego, którego 73. rocznicę wybuchu obchodziliśmy wczoraj. Ekipa zaprezentowała na swoim profilu Facebook edycję kolekcjonerską Battlefield: Warsaw Uprising. Oczywiście chodzi o fikcyjną kolekcjonerkę, bo EA i DICE nie mają w planach stworzenia takiej strzelaniny.

Wywiad z Fakes Forge

Temat Powstania Warszawskiego cały czas rozbudza wielkie emocje a historycy spierają się czy jego wywołanie było sensowną decyzją czy samobójczym posunięciem. Temat jest delikatny i trudny m.in. ze względu na ogromne ofiary w cywilach. Jeśli jakiś wydawca podjąłby się stworzenia gry AAA w takich realiach, z pewnością nie miałby łatwego zadania.

Grupa Fakes Forge już kilka lat temu stworzyła fałszywą okładkę z motywem Powstania Warszawskiego. Wtedy ekipa przygotowała grafikę z Medal of Honor na XOne i PS4 (obrazek umieszczamy w galerii).

Warto przy okazji przeczytać krótki wywiad z autorami działającymi w Fakes Forge, który przeprowadziliśmy w 2015 roku.

Tagi: dice ea fakes forge historia polska uprising 44

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme