Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2017 18:02
Gran Turismo Sport piękne auto
1406V

Gran Turismo Sport VR z wielkimi ograniczeniami. Znamy szczegóły

Gran Turismo Sport zadebiutuje w październiku, więc deweloperzy małymi krokami prezentują kolejne elementy produkcji. Dzięki ostatniej aktualizacji witryny poznaliśmy szczegóły dotyczące trybu VR, który w tym wypadku będzie ograniczony wyłącznie do małych wyścigów.

Gran Turismo Sport to kolejna z dużych gier wspierające gogle PlayStation VR. W tym wypadku nie możemy jednak liczyć na pełną integrację urządzenia z produkcją, ponieważ Japończycy przygotowali wyłącznie jeden tryb dla VR.

Gran Turismo Sport. Szkoła jazdy na nowym gameplayu

Pierwotnie Gran Turismo Sport miało zaoferować głównie dynamiczną zabawę w Sieci, ale autorzy zdecydowali się opóźnić premierę i zdecydowanie rozbudować zmagania dla pojedynczego gracza. Jednym z wariantów zabawy będzie „Szybka gra”, w której otrzymamy możliwość rozgrywki z PlayStation VR na głowie.

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie gogli, to rywalizacja zostanie znacząco „skrócona”, ponieważ na linii startu pojawią się tylko dwa samochody. Autorzy zdecydowali się na pojedynki jeden na jednego:

Jazda w VR* - Jak byś był w fotelu kierowcy

Gra jest kompatybilna z PS VR, dzięki któremu możecie dowolnie rozglądać się po wnętrzu samochodu. Istnieje specjalny tryb VR w Szybkiej grze, w którym możesz ścigać się jeden na jednego jakbyś siedział za kółkiem.

Świetnym elementem na pewno będzie rozglądanie się po całym samochodzie, ale ten efekt widzieliśmy już w przypadku Driveclub VR. A warto pamiętać, że w pozycji Evolution Studios uczestniczyliśmy w znacznie większej rywalizacji.

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/07/gran-turismo-sports-vr-mode-will-be-limited-but-still-offer-racing-thrills/

Tagi: Gran Turismo Sport playstation vr Polyphony Digital sony