SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.08.2017 10:41
BioWare Montreal. Koniec autorów Mass Effect: Andromeda. Powstaje zupełnie nowe IP
2938V

BioWare Montreal. Koniec autorów Mass Effect: Andromeda. Powstaje zupełnie nowe IP

Niestety (albo "stety" - w zależności od tego czy Mass Effect: Andromeda zalazło wam za skórę) potwierdzają się plotki związane z wygaszaniem studia BioWare Montreal.

To miała być ogromna szansa dla pracowników BioWare Montreal, którzy mieli wykazać się wyjątkową sprawnością przy tworzeniu samodzielnego projektu. Chodzi oczywiście o Mass Effect: Andromeda. Niestety ekipie powinęła się noga przy premierze rzeczonego RPG-a (gracze bardzo narzekali na kiepską mimikę bohaterów, co zrobiło Andromedzie potworny PR). EA nie zamierza w związku z tym dłużej utrzymywać rzeczonego studia w pełnym składzie osobowym.

Szef działu finansów w EA Blake Jorgensen potwierdził na spotkaniu z inwestorami, że część deweloperów z BioWare Montreal została wcielona w szeregi nowego studia Jade Raymond, nazwanego EA Motive.

Deweloperzy, którzy zmienili miejsce pracy zaczynają robotę nad zupełnie nowym IP, nad którym pieczę sprawuje Jade Raymond. Oprócz osób, które przeszły z BioWare Montreal Jorgensen twierdzi, że zatrudniono "ponad 100 nowych osób, niezwiązanych wcześniej z EA".

BioWare Montreal zostanie w związku z tymi roszadami niedługo całkowicie rozwiązane. Ostatni pracownicy firmy będą jeszcze prawdopodobnie przez jakiś czas aktualizować Mass Effect: Andromeda. Trudno liczyć jednak w takiej sytuacji na rozszerzenia fabularne do tej pozycji.

Tagi: bioware electronic arts mass effect: andromeda pc ps4 xone