Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2017 14:35
Shenmue III bez wielkiej prezentacji na gamescom 2017
565V

Shenmue III bez wielkiej prezentacji na gamescom 2017. Na rozgrywkę nadal zaczekamy

W ubiegłym miesiącu twórcy Shenmue III potwierdzili przybycie na imprezę w Kolonii, ale właśnie otrzymaliśmy smutne szczegóły tego wydarzenia. Autorzy wciąż nie są gotowi do zaprezentowania rozgrywki.

W ubiegłym miesiącu Yu Suzuki potwierdził znaczące opóźnienie premiery Shenmue III. Produkcja ma zadebiutować w drugiej połowie 2018 roku, ponieważ jego zespół chce mieć pewność, że tytuł w dniu premiery będzie prezentował oczekiwany poziom.

Shenmue III. Premiera znacznie opóźniona

Twórcy nie pojawili się na E3, ponieważ nie byli gotowi na prezentację gry, ale nawet na gamescomie zabraknie konkretnych materiałów. Studio potwierdziło, że chociaż Yu Suzuki  zawita do Kolonii i fani będą mogli spotkać dewelopera, to jednak podczas wydarzenia nie zobaczymy nowego zwiastuna, czy też nie zagramy w wersję demonstracyjną.

Tylko w obszarze biznesowym (przeznaczonym dla mediów) zostaną zaprezentowane szczegóły, które trafią również na Kickstarter (sekcja aktualizacji).

Jest to dość smutna wiadomość, bo mogliśmy liczyć na porządniejszą prezentację. W końcu pozycja ominęła E3, więc w sumie trudno uwierzyć, by gra mogła zostać zaprezentowana jeszcze w tym roku. Chociaż z drugiej strony, autorzy mogą pokusić się o prezentację na mniejszym wydarzeniu pod koniec roku – przykładowo PlayStation Experience.

W tej sytuacji 69 320 darczyńców, którzy wpłacili na produkcję ponad 6 milionów dolarów musi uzbroić się w sporo cierpliwości…

Źródło: Twitter.com

Tagi: Gamescom gamescom 2017 Shenmue III