Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.07.2017 10:16
Nintendo zgłasza rewelacyjne wyniki. Wysoka sprzedaż Switch i gier
1662V

Nintendo zgłasza rewelacyjne wyniki. Wysoka sprzedaż Switch i gier

Nintendo opublikowało swój najnowszy raport finansowy. Zarząd japońskiej korporacji może sobie golnąć butelkę sake. Wyniki zawarte w dokumencie są bardzo pozytywne.

Nintendo ma powody do radości. Dane z ostatniego kwartału japońskiej firmy wyglądają bardzo pozytywie. Przede wszystkim w optymizm wprowadza sprzedaż Nintendo Switch. Nowy stacjonarny hardware Nintendo rozszedł się już na całym świecie w ilości 4,7 mln egzemplarzy. Firma ma już na koncie również 67 mln opchniętych sztuk 3DS-ów. Jeśli chodzi o Wii U to cała globalna sprzedaż wynosi obecnie 13,5 mln sztuk.

Tylko od 1 kwietnia do 30 czerwca Nintendo udało się sprzedać 1,97 milionów sztuk Switchów. Firma rozesłała również do sklepów 8 milionów pudełek z grami na ten sprzęt. 3DS w tym samym okresie rozszedł się w ilości 950 tysięcy egzemplarzy.

Plany Nintendo nie zmieniły się w porównaniu z raportem wydanym w kwietniu. Firma nadal spodziewa się, że do 31 marca 2018 roku sprzeda 12,74 milionów sztuk konsol Switch.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Nintendo cały czas zmaga się z niedoborami towaru w swoich magazynach i dotyczy to przede wszystkim Switch. Można więc zakładać, że gdyby konsola była szerzej dostępna (głównie w USA, gdzie występuje na nią największe zapotrzebowanie), finalne wyniki w ostatnim kwartale byłyby jeszcze lepsze.

Ogólne wyniki Nintendo w ostatnim kwartale są znakomite. Firma zanotowała wzrost obrotów aż o 148% w porównaniu z zeszłym rokiem. Jeśli chodzi o sprzedaż gier, to Mario Kart 8 Deluxe rozeszło się w ilości 3,54 mln sztuk na całym świecie. Opchnięto też 3,92 mln pudełek z The Legend of Zelda: Breath od the Wild i 1,18 mln sztuk ARMS.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/nintendo-announces-financial-results/

Tagi: humor japonia Nintendo nintendo Switch wyniki finansowe wyniki sprzedaży