Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2017 14:40
Darkwood. Data premiery i ciekawy zwiastun polskiego survival horroru
1105V

Darkwood. Data premiery i ciekawy zwiastun polskiego survival horroru

Polacy potrafią tworzyć mocne, a zarazem mroczne opowieści i jedną z takich gier może okazać się Darkwood. Wkrótce odbędzie się premiera produkcji, która przez wiele miesięcy znajdowała się w programie Wczesnego Dostępu.

O Darkwood pisałem pierwszy raz w lipcu 2014 roku. Od tego czasu tytuł był dopracowywany przez deweloperów, którym jednak udało się zakończyć najważniejsze prace nad grą. Z tego powodu ogłoszono datę premiery i opublikowano zwiastun.

Interaktywny zwiastun Darkwood

Darkwood to survival horror z elementami RPG, który jednocześnie posiada elementy gry typu roguelike oraz przygodówki. Za pozycję odpowiada warszawskie Acid Wizard Studio. W tytule gracze trafiają do proceduralnie generowanego, otwartego świata i opowieść charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem trudności.

Zasady rozgrywki są bardzo proste, ponieważ zadaniem zainteresowanych jest przetrwanie w niebezpiecznym miejscu. Twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg, bo chociaż wydarzenia oglądamy z lotu ptaka, to jednak pole widzenia jest bardzo ograniczone.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Darkwood trafi na komputery osobiste dokładnie 17 sierpnia – można jedynie żałować, że autorzy wciąż nie zapowiedzieli wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Na deser spójrzcie na ciekawy zwiastun. Minimalizm pełną gębą, ale trudno odmówić prezentacji pewnego… Uroku.

Źródło: YouTube.com

Tagi: