Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.07.2017 11:38
PlayerUnknown’s Battlegrounds bije rekordy popularności. Lepszy wynik od GTA V i Fallout 4!
2678V

PlayerUnknown’s Battlegrounds bije rekordy popularności. Lepszy wynik od GTA V i Fallout 4!

PlayerUnknown’s Battlegrounds staje się prawdziwą sensacją na Steam. Gra uzyskuje wyniki lepsze od takich tuzów jak Grand Theft Auto V!

PlayerUnknown’s Battlegrounds cieszy się ogromnym zainteresowaniem pecetowych graczy. Gra w wersji Early Access zajmuje obecnie 4 pozycję w rankingu najpopularniejszych gier w historii Steam.

PGL Major Kraków 2017. Relacja, wyniki, live-stream, drużyny, informacje

W PlayerUnknown’s Battlegrounds bawiło się jednocześnie aż 382 tysięcy osób, co jest wynikiem lepszym, niż w przypadku Grand Theft Auto V. W przypadku tej produkcji zanotowano na Steam obecność w jednym czasie ok. 360 tysięcy graczy.

Przed PlayerUnknown’s Battlegrounds zostały już tylko do pokonania Dota 2 (1,29 mln graczy w jednym momencie), Counter-Strike: Global Offensive (850 tysięcy graczy w jednym momencie) oraz Fallout 4 (471 tysięcy graczy).

W przypadku wymienionych przed chwilą hitów rekordowe wyniki generowane były głównie w premierowych tygodniach. Inaczej jest w przypadku Battlegrounds, które praktycznie pozbawione było kampanii reklamowej. Wieści o świetnym gameplayu z tej survivalowej pozycji typu Battle Royale roznoszą się pocztą pantoflową.

Na pewno twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds mogą liczyć na kolejny ogromny wzrost zainteresowania w momencie premiery tytułu na konsolach. Gra została zapowiedziana w trakcie E3 2017 również w wersji na Xbox One. Premiery należy spodziewać się w pierwszych miesiącach 2018 roku.

Źródło: http://steamcharts.com/

Tagi: battlegrounds Bluehole Studios pc steam