Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.07.2017 10:31
Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy zbyt trudne? Twórcy tłumaczą zmiany w fizyce
4921V

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy zbyt trudne? Twórcy tłumaczą zmiany w fizyce

Nie wszyscy są zachwyceni z tego, jak wygląda gameplay w Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy. Deweloperzy zapowiadali, że nie doświadczymy pod tym względem żadnych zmian względem oryginału. Okazało się, że jest inaczej.

Sprawę postanowiła wyjaśnić ekipa autorów z Vicarious Visions. Na oficjalnym blogu deweloperzy ustosunkowali się do zmian w fizyce Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy oraz do sposobu, w jaki zakręcony jamraj zachowuje się w powietrzu. Fani pierwotnych odsłon Crasha zarzucają Vicarious, że sterowanie bohaterem stało się w remasterach mniej precyzyjne, niż było w to oryginałach.

Recenzja Crash Bandicoot N-Sane Trilogy

Vicarious Visions wyjaśniło, że celem firmy "było zmniejszenie frustrujących punktów przy zachowaniu wyzwania z oryginałów". Firma świadomie zmodyfikowała fizykę skoków Crasha, co szczególnie odczuwalne jest w remasterze pierwszej odsłony marki Naughty Dog. Taki manewr wykonano, by "ujednolicić design trzech gier" i by zapewnić "spójne doświadczenie gameplayowe w całej kolekcji". Deweloperzy po prostu wykorzystali model sterowania z Crash Bandicoot 3: Warped również w pierwszej i drugiej odsłonie serii, bo takie rozwiązanie "zapewniało graczom największy stopień kontroli nad Crashem".

Ostatecznie Vicarious Visions zdecydowało się na subtelne dostosowanie skoków w każdej części Crasha, tak, że każda odsłona różni się w tym konkretnym aspekcie od siebie. Wszystko po to, by pozostać jak najbliższej pierwotnego gameplayu. Kolekcja Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy używa przy tym innego systemu detekcji kolizji, niż na Szaraku. W związku z tym faktem - jak tłumaczą autorzy - "część skoków wymaga większej precyzji, niż w oryginałach".  W związku z tym autorzy rekomendują, by zaczynać zabawę od drugiej lub trzeciej części trylogii. Pierwsza odsłona stanowi bowiem najtrudniejsze wyzwanie.

Oprócz wyjaśnień studio podziękowało też fanom za ogromne wsparcie. Vicarious Vision zapowiedziało, że już na San Diego Comic-Con gracze doczekają się "specjalnej niespodzianki". Czyżby chodziło o darmowe DLC? :) Impreza odbywać się będzie w dniach 20-23 lipca 2017 r.

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy nadal sprzedaje się rewelacyjnie. Gra nie schodzi z podium bestsellerów w Wielkiej Brytanii.

Tagi: activison Crash ps4 psone retro Vicarious Visions