Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.07.2017 10:12
George Romero. Nie żyje twórca gatunku filmów z zombie
2102V

George Romero. Nie żyje twórca gatunku filmów z zombie

Niestety tydzień zaczyna się w niewesoły sposób - w szczególności dla fanów "Nocy żywych trupów" i filmów z zombiakami. Dotarły do nas wieści o śmierci George A. Romero.

Rodzina George'a A. Romero poinformowała o śmierci słynnego reżysera i scenarzysty, który dożył 77 lat. Mężczyzna przegrał walkę z rakiem płuc.

Nie żyje autor doskonałej muzyki do serii Divinity

George A. Romero zapoczątkował modę na zombiaki, tworząc "Noc żywych trupów" z 1968 roku. W filmie ożywione trupy, gustujące w ludzkim mięsie, atakowały wszystkich dookoła. Takie istoty, przemienione przez promieniowanie radioaktywne, nazywano jeszcze w 1968 r. "ghulami", a nie "zombie". Z czasem jednak termin przylgnął do morderczych nieumarłych z filmu Romero.

W 1978 r. George A. Romero przypieczętował swój sukces premierą "Świtu żywych trupów". Film zarobił wtedy aż 40 milionów dolarów.

Reżyser doczekał się licznych naśladowców, którzy przestrzegali wyznaczonych przez niego zombiakowych reguł. Ostatnim filmem, który wyreżyserował George A. Romero było Survival od the Dead z 2009 roku.

Tagi: film george romero śmierć zombie