Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.07.2017 12:41
Gracze uchronili prezydenta Francji od planowanego zamachu
3825V

Gracze uchronili prezydenta Francji od planowanego zamachu

Gracze to zwykle chłopcy do bicia w mainstreamowej prasie. Najczęściej przedstawiani jesteśmy jak dziwacy z niebezpiecznymi skłonnościami. Tym razem można jednak mówić o materiale o zupełnie innym wydźwięku.

Gracze wykazali się czujnością, która zasługuje na pochwałę. Okazuje się, że dzięki działaniu fanów gier doszło do szybkiego ujęcia osoby, która planowała przeprowadzić 14 lipca zamach na prezydenta Francji.

Premiera Get Even opóźniona przez zamach terrorystyczny

Jak donosi Forbes zaczęło się od tego, że pewien użytkownik zadał pytanie na forum fanów gier o to, gdzie można kupić "karabin w stylu Kałasznikowa". Gość został szybko po takim wpisie zatrzymany przez francuską policję. Wszystko dzięki błyskawicznej reakcji graczy zgromadzonych na rzeczonym forum, którzy zgłosili odpowiednim organom dziwne zachowanie gościa.

Reakcja francuskiej policji była szybka. Po wykryciu, z jakiego IP łączył się mężczyzna i namierzeniu jego adresu doszło do zatrzymania niedoszłego zamachowca. Podczas wykonywania czynności gość próbował ugodzić policjantów nożem kuchennym. Po przeszukaniu zarekwirowanego komputera okazało się, że zatrzymany szukał broni w celu dokonania zamachu na prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Mężczyzna planował działanie na 14 lipca, w trakcie wizyty Donalda Trumpa we Francji.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/erikkain/2017/07/05/gamers-foil-assassination-plot-against-french-president/#402c156c43a5

Tagi: