Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.07.2017 10:07
Samsung połączył siły z Valve. Do grania w tytuły ze Steam wystarcza sam telewizor
4297V

Samsung połączył siły z Valve. Do grania w tytuły ze Steam wystarcza sam telewizor

Samsung nawiązał współpracę z Valve w celu zintegrowania platformy Steam z telewizorami koreańskiego producenta. Wszystko bez użycia urządzeń Steam Link.

Samsung kończy pracę nad zintegrowaniem biblioteki Steam ze swoimi najnowszymi telewizorami. To krok naprzód w stosunku do Steam Link. Wcześniej, by gracze mogli bawić się przy tytułach ze Steam potrzebny był zakup Steam Link za 55 euro, co pozwalało na streamowanie gier w przypadku gdy nie mieliśmy pod ręką peceta.

Problemy z wyświetlaczami Samsung S8

Teraz nie trzeba już będzie nawet zaopatrywać się w Steam Link. Rzecz można testować już w tym momencie, jeśli mieszkacie w USA, posiadacie Steam Controller i telewizor Samsung UHD z 2016 lub bieżącego roku. Wystarczy tylko odwiedzić Samsung Smart Hub i pobrać betę aplikacji Steam Link. Dzięki temu otrzymacie dostęp do całej biblioteki tytułów z ogromnej platformy Valve.

W związku z wymogiem streamowania bardzo dużych ilości danych Valve zaleca korzystanie z połączenia przewodowego. Jeśli to niemożliwe, to należy korzystać z protokołu WiFI 5 GHz.

W trakcie bety aplikacja streamuje gry w rozdzielczości 1080p i w 60 fps. Po fazie testów apka zostanie udostępniona we wszystkich regionach świata (stanie się to prawdopodobnie już we wrześniu) i możliwe będzie streamowanie nawet w 4K. I to bez posiadania kontrolera Steam (wystarczy np. kontroler od Xboksa)! Miejmy nadzieję, że do inicjatywy włączą się również inni producenci TV, bo sami przyznacie, że przekształcenie potencjalnie każdego nowego telewizora w "maszynkę do Steam" jest bardzo ciekawy.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/07/10/play-steam-games-in-4k-on-your-fancy-telly-with-the-new-steam-link-app-for-recent-samsung-tvs/

Tagi: samsung steam streamowanie TV