Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2017 12:22
Crash pobił rekord Horizon: Zero Dawn. Jamraj ratuje kiepski czerwiec w Wielkiej Brytanii
1630V

Crash pobił rekord Horizon: Zero Dawn. Jamraj ratuje kiepski czerwiec w Wielkiej Brytanii

Napłynęły do nas wyniki sprzedaży z rynku brytyjskiego dotyczące całego ubiegłego miesiąca. Okazuje się, że sytuację w Albionie uratowało Crash Bandicoot N-Sane Trilogy...

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy było najlepiej sprzedającą się grą Wielkiej Brytanii w czerwcu. I gra wykręciła taki wynik w zaledwie 2 dni!

Niedobór Crash Bandicoot N-Sane Trilogy winduje ceny w Polsce

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy zanotowało dwukrotnie lepszą sprzedaż od Tekken 7, które musiało zadowolić się drugim miejscem w rankingu opublikowanym przez GfK/UKIE.

Można powiedzieć, że Crash uratował brytyjski rynek od fatalnych wyników. Gdyby nie rezultaty notowane przez Activision w związku ze sprzedażą Crash Bandicoot N-Sane Trilogy, cały rynek zanotowałby duży spadek obrotów rok do roku. Jamraj uchronił jednak Wielką Brytanię od kiepskich rezultatów. Sprzedaż gier wzrosła w czerwcu 2017 roku o 4% w porównaniu z tym samym okresem z 2016 roku.

GkK/UKIE podało nawet, że sprzedaż Crasha w debiutanckich dniach przebiła rekordowy wynik Horizon: Zero Dawn, do którego jeszcze niedawno należał tytuł najlepiej sprzedającej się gry 2017 r.

Do pierwszej dwudziestki rankingu nie udało się przebić The Elder Scrolls Online: Morrowind, Dead by Daylight, Elite Dangerous i Moto GP3.

Większość sprzedanych gier w czerwcu przypadła na PS4 (55%) oraz XOne (28%). Niecałe 6% sprzedanych gier przypadło na Switch, a reszta (11%) na pozostałe platformy.

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim w czerwcu 2017:
    
1    Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
2    Tekken 7
3    Grand Theft Auto V
4    Horizon: Zero Dawn
5    Overwatch
6    Dirt 4
7    Injustice 2
8    FIFA 17
9    Wipeout: Omega Collection
10    Rocket League
11    Mario Kart 8: Deluxe
12    Forza Horizon 3
13    Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
14    Call of Duty: Infinite Warfare
15    Arms
16    Dishonored 2
17    LEGO Worlds
18    The Legend of Zelda: Breath of the Wild
19    Prey
20    Tom Clancy's Rainbow 6: Siege

Tagi: