Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2017 11:30
ARK: Survival Evolved. Dwukrotny wzrost ceny przed premierą
1007V

ARK: Survival Evolved. Dwukrotny wzrost ceny przed premierą

ARK Survival Evolved wychodzi z fazy Early Access i otrzymało datę premiery edycji pudełkowej. Wieść jest oczywiście pozytywna, ale niestety niesie z sobą również negatywne konsekwencje dla sporej części graczy.

Gracze, którzy zapłacili już wcześniej za ARK: Survival Evolved w wersji Early Access (na PC, PS4 lub XOne) nie będą musieli nic dopłacać do pełnej, cyfrowej wersji tej survivalowej produkcji z dinozaurami. Na ulgowe traktowanie nie mogą jednak liczyć osoby, które cały czas czekały na premierę pełnej wersji tytułu. Deweloperzy ogłosili właśnie na oficjalnym Twitterze gry, że cena ARK: Survival Evolved wzrosła na Steam. I to dwukrotnie, z poziomu 30 dolarów do 60 dolarów (w Europie do 70 euro). Taką samą cenę ustalono na konsolach.

ARK: Survival Evolved w Encyklopedii PPE.pl

Co z datą premiery pełnej wersji ARK: Survival Evolved? Debiut odbędzie się 8 sierpnia 2017 r. Dlaczego zatem już teraz doszło do drastycznej podwyżki? Autorzy gry tłumaczą, że takie działanie ma zapewnić "parytet cenowy w sklepach przed nadciągającą premierą".

Nie wiadomo jeszcze czy termin 8 sierpnia dotyczy tylko PC, czy również konsol. Gra ma trafić do sklepów w wersji pudełkowej.

Spędziliście trochę czasu w świecie ARK: Survival Evolved? Jak oceniacie usprawnienia, których dokonywało Wildcard w ostatnich miesiącach?

Źródło: http://twinfinite.net/2017/07/ark-survival-evolved-price-date/

Tagi: ARK: Survival Evolved early access pc ps4 steam xone