Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2017 08:26
Sony stawia na golf. Pierwsza smartfonowa gra firmy i zwiastun exclusive'a na PS4
1025V

Sony stawia na golf. Pierwsza smartfonowa gra firmy i zwiastun exclusive'a na PS4

Sony pozazdrościło Nintendo ogromnego sukcesu na smartfonach, w związku z czym japońska firma przygotowała już swoją pierwszą grę mobilną. Chodzi o markę Everybody's Golf. Nie można jednak zapominać, że to IP już za kilka tygodni wyląduje również na PlayStation 4.

Zacznijmy od Everybody's Golf w wersji stacjonarnej, która już 30 sierpnia trafi na PlayStation 4. Deweloperzy zadbali w przypadku tej gry sportowej o masę atrakcji. W Everybody's Golf oprócz rozbudowanej personalizacji wyglądu awatarów otrzymamy moduły sieciowe, opcję poszukiwania skarbów na polach golfowych i... wędkowania. I najważniejsze: będziemy szaleć w wyścigach meleksów.

Świetny zwiastun Everybody's Golf na PS4

Wiele z tych atrakcji Sony przedstawia na najnowszym zwiastunie Everybody's Golf. Grafika może nie jest najwyższych lotów, ale seria nigdy nie zawiodła pod względem jakości gameplayu, więc można być spokojnym o finalną postać tego szpila.

AKTUALIZACJA: wg Sony w zaledwie 2 dni smartfonowa wersja Everybody's Golf została pobrana ponad 1 milion razy.

Sony ma w planach również inne smartfonowe produkcje, m.in.: Arc the Lad, Wild Arms, Dokodemo Issho i PaRappa the Rapper.

Drugi temat to oczywiście pierwsza smartfonowa gra sygnowana przez Sony. Produkcja przygotowana przez studio ForwardWorks, które zostało powołane do życia przez Sony w celu wykorzystywania własnych IP na rynku mobilnym, trafiła już do dystrybucji w Japonii na sprzęt z systemem Android oraz iOS. Smartfonowe Everybody's Golf można pobrać za darmo a jego krótką prezentację znajdziecie poniżej.

Sony mówiło jakiś czas temu, że jeśli smartfonowe gry będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, to otrzymamy je również w angielskich wersjach językowych. Wygląda na to, że tak się stanie, bo aż 400 tys. graczy z Japonii dokonało rezerwacji Everybody's Golf jeszcze przed premierą tej mobilnej produkcji. Czekamy teraz na kolejne wyniki.

Tagi: Android Everybody's Golf iOS Japan Studio ps4 smartfony sony