Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2017 18:30
Steep może nie trafić na Nintendo Switch. Twórcy mają problem z przeniesieniem gry
830V

Steep może nie trafić na Nintendo Switch. Twórcy mają problem z przeniesieniem gry

Francuska korporacja kilka miesięcy temu zapowiedziała przeniesienie Steep na Nintendo Switch. Wciąż nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących daty premiery i podobno nie jest to przypadek. Autorzy mają problem z wrzuceniem gry na kolejną platformę.

Steep nie było największym ubiegłorocznym sukcesem Ubisoftu, ale Francuzi zdecydowali się wrzucić grę na kolejną platformę. Firma nadal nie zaprezentowała konkretów, bo według najnowszych plotek napotkała na spore problemy z przygotowaniem tytułu.

Steep: Road to the Olympics. Ekstremalna zabawa na śniegu celebruje Zimowe Igrzyska 2018

Nintendo Switch nie jest najmocniejszą konsolą dostępną na rynku, więc w konsekwencji część produkcji od deweloperów third-party nie trafia na sprzęt Japończyków. Mimo pewnych braków, Ubisoft zamierza aktywnie wspierać konsolę i jednym z zapowiedzianych projetków na sprzęt Big N jest Steep.

Dziennikarze Nintendo Everything otrzymali wiadomość, według której pozycja wciąż znajduje się w fazie produkcji, a przez napotkane problemy w rozwoju projektu zostało zaangażowane Nintendo. Japończycy mają pomóc w najlepszym przeniesieniu tytułu na nową platformę. Sytuację postanowiła sprawdzić redakcja IGN, która podkreśla, że gra może nie zadebiutować na Nintendo Switch.

Nie będzie to pewnie wielka strata dla sympatyków nowej maszyny, jednak jest to bez wątpienia spora ciekawostka. Akurat Steep nie wyglądało wyjątkowo dobrze, więc problem może leżeć w wielkim świecie.

Warto na zakończenie przypomnieć, że Steep zostanie 5 grudnia rozszerzone o dodatek zatytułowany Road to the Olympics  – DLC pozwoli graczom uczestniczyć w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.   

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1399296&page=1

Tagi: Nintendo nintendo Switch STEEP Ubisoft