Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 20:42
Rayman. Zagrajcie w nigdy nieopublikowaną część
777V

Rayman. Zagrajcie w nigdy nieopublikowaną część

Rayman to jeden ze skarbów Ubisoftu. Francuzi w ostatnich latach nie zapowiadają kolejnej odsłony i ciszę związaną z tym bohaterem dość niespodziewanie przerwała wiadomość o prototypowej wersji. Pierwszego Raymana możecie pobrać za darmo.

W październiku Zax miał okazję wspomnieć o odnalezieniu pierwotnej wersji Raymana, która powstawała na SNES-a. W tamtym czasie produkcję widziały tylko 4 osoby na świecie, ale autorzy postanowili udostępnić niedokończony kod.

Odnaleziono Rayman w pierwotnej SNES-owej wersji; Michel Ancel chwali się zdjęciami

Omar Cornut, założyciel studia Lizardcube, zdecydował się opublikować wszystkie pliki na Dropbox. Jest to zaskakująca decyzja, która na pewno zainteresuje wiernych fanów Raymana, ponieważ otrzymają możliwość zapoznania się z pierwszą, prototypową opowieścią.

Autorzy oczywiście nie dokończyli prac nad tytułem, ale jest to bez wątpienia spora ciekawostka dla sympatyków uniwersum. Zainteresowani pobiorą pliki z tego miejsca – oczywiście do włączenia gry potrzebujecie jednego z emulatorów SNES-a, które są w dzisiejszych czasach łatwo dostępne.

Ubisoft na szczęście nie zrezygnował z tego uniwersum. Firma od 1995 roku wydała na rynek wiele opowieści, a ostatnie przygody – Rayman Origins i Rayman Legends – zyskały ogromną popularność. Autorem postaci jest Michel Ancel, który pracuje teraz nad Beyond Good & Evil 2.


Źródło: https://www.polygon.com/2017/7/3/15917458/rayman-prototype-snes-super-nintendo

Tagi: rayman snes Ubisoft