Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2017 19:38
Five Nights At Freddy's 6 zostało ujawnione i jednocześnie skasowane
797V

Five Nights At Freddy's 6 zostało ujawnione i jednocześnie skasowane

Twórca Five Night At Freddy's od wielu miesięcy pracował nad nową produkcją, na którą z wywieszonymi jęzorami czekali fani uniwersum. Autor nie potrafił poradzić sobie z presją, więc postanowił ujawnić grę i jednocześnie anulować projekt.

Five Night At Freddy's to uznana seria survival horrorów przygotowana przez Scotta Cawthona. Pierwsza odsłona zadebiutowała w 2014 roku i zebrała oceny na poziomie 78%. Gracze od wielu miesięcy czekali na szóstą część.

Observer to „hidden horror”. Gameplay z nowej gry Bloober Team

Powstawanie Five Night At Freddy's 6 nie jest jakimkolwiek sekretem. Sam twórca od kilku miesięcy dawał jasne sygnały dotyczące swojej przyszłej pozycji i w sumie gracze czekali tylko i wyłącznie na jedno – prezentację „szóstki”.

Niestety, Scott Cawthon potwierdził, że nie zamierza dłużej pracować nad tytułem. Autor od dłuższego czasu starał się podołać ogromnej presji i oczekiwaniom fanów, ponieważ zawsze chce tworzyć lepsze produkcje, ale przez to wszystko zaczął zaniedbywać swoją rodzinę.

Sytuacja jest jak najbardziej zrozumiała, gdy przyjrzymy się serii Five Nights At Freddy's – od 2014 roku na rynku pojawiło się pięć odsłon produkcji, a dodatkowo powstaje film, który ma zaprezentować uniwersum na wielkim ekranie. Adaptacją zajmuje się Warner Bros., a reżyserem jest Gil Kenan.

Scott Cawthon wspomniał, że nie kończy z tworzeniem gier, ale zamierza po prostu odpocząć od swojej wielkiej serii. Po pewnym czasie może powrócić do Five Night At Freddy's.  

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/five-nights-at-freddys-6-was-announced-then-cancel/1100-6451386/

Tagi: