SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.06.2017 08:23
Skull & Bones. Tryb fabularny z historycznymi bohaterami. Gra nas jeszcze zaskoczy
2067V

Skull & Bones. Tryb fabularny z historycznymi bohaterami. Gra nas jeszcze zaskoczy

Skull & Bones doprowadziło do euforii fanów żeglarstwa i tematów pirackich. Niestety tylko przez chwilę, bo okazało się, że ta produkcja rozgrywająca się w XVIII wieku, u schyłku epoki korsarstwa, jest... kolejną grą sieciową. O dziwo jednak rzecznik prasowy Ubisoft stwierdził, że to nie do końca prawda.

Skull & Bones nie będzie tylko grą z prostym sieciowym modułem. Rzecznik Ubisoft zapewnił w rozmowie z redakcją PCgamer, która pojawiła się na targach E3 2017, że tytuł zaoferuje "fabularną kampanię". Po prostu deweloperzy nie zdążyli jej jeszcze przygotować, dlatego nie zobaczyliśmy tego tematu na imprezie w Los Angeles.

"Skull & Bones zaoferuje fabularną kampanię, która zostanie zintegrowana z grą i nie będzie czymś poślednim w stosunku do doświadczenia multiplayerowego. W tej kampanii gracze spotkają ikoniczne postacie z historii i charyzmatycznych rywali. Więcej detali zostanie ujawnionych wkrótce. (...) W demie E3 pokazaliśmy tylko Loot Hunt, czyli jeden z naszych trybów PvP na Disputed Waters. Chcemy podkreślić, że to tylko wierzchołek góry lodowej, tego co szykujemy w Skull & Bones".

Brzmi nieźle. Zauważcie jednak, że rzecznik prasowy Ubisoft nie mówi o rozgrywce singleplayer. Wychodzi na zatem na to, że będziemy mieć to czynienia z trybem fabularnym, ale w którym komponent online nadal będzie odgrywał zasadniczą rolę. Cóż, dobre i to.

Skull & Bones trafi na rynek na PC, PS4 i XOne na jesieni 2018 r. Deweloperzy z Ubisoft Singapore (ekipa odpowiedzialna za rewelacyjne morskie bitwy z Assassin's Creed 3 i Black Flag) dostała wreszcie szansę się wykazać w swojej samodzielnej produkcji. Wygląda na to, że twórcy nas nie zawiodą, bo pierwszy gameplay ze Skull & Bones wygląda bardzo obiecująco.


Tagi: