Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.06.2017 17:58
Syberia 3 na Nintendo Switch
973V

Syberia na Nintendo Switch i więcej. Konsola Nintendo otrzyma kolejne tytuły

Kolejne studio z wielką przyjemnością wrzuci swoje gry na Nintendo Switcha. Konsola Nintendo cieszy się sporą popularnością wśród deweloperów, którzy z wielką radością przenoszą swoje pozycje na ten sprzęt.

Microïds rozesłało do redakcji informacje prasową, według której francuskie studio potwierdziło chęć wspierania Nintendo Switch. Twórcy wrzucą na urządzenie nie tylko jedną odsłonę Syberii, a już zapowiedzieli kilka tytułów.

Aktualizacja eShop. Shantae: Half-Genie Hero, Shock troopers 2nd Squad, Farming Simulator 18

O przeniesieniu Syberia 3 na Nintendo Switch wiemy od ubiegłego roku. Twórcy potwierdzili zainteresowanie urządzeniem, ale od tego czasu nie otrzymaliśmy większych konkretów. Konwersja powstaje i wkrótce mamy otrzymać szczegóły.

Microïds postanowiło nawet zdecydowanie rozszerzyć bibliotekę swoich tytułów na konsoli Nintendo. Francuzi zapowiedzieli wrzucenie następujących pozycji na sprzęt Big N:

  • Syberia 1 - Q3 2017
  • Syberia 2 - Q4 2017
  • Syberia 3 - Q1 2018
  • Gear.Club - Q4 2017
  • Flashback Remastered - Q4 2017
  • Blacksad - Q4 2018

Sytuacja jest naprawdę świetna, ponieważ na małym sprzęcie Nintendo poznamy aż trzy części Syberii! To kultowa seria, do której gracze wciąż chętnie wracają, więc pewnie znajdzie się zainteresowanych chętnych na edycję przeznaczoną na Nintendo Switch.

Jeszcze w tym roku sprzęt Big N otrzyma cztery pozycje od Microïds. Jasne, że nie możemy tutaj mówić o wielkich hitach AAA, ale sympatycy hybrydowej konsoli na pewno nie będą marudzić.  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: