Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2017 19:33
The Symphony of Heroes. Szczegóły koncertu muzyki z serii HoM&M
1443V

The Symphony of Heroes. Szczegóły koncertu muzyki z serii Heroes of Might and Magic

Miłośnicy świata Heroes of Might and Magic otrzymają w tym roku wyjątkową okazję posłuchania fantastycznej muzyki autorstwa Paula Anthony’ego Romero. Znany muzyk przyjedzie do Wrocławia, gdzie odbędzie się The Symphony of Heroes.

Wrocław już w październiku ugości fanów dobrej muzyki z najlepszych gier. To właśnie w tym zostanie zorganizowany The Symphony of Heroes, czyli koncert utworów z serii Heroes of Might and Magic.

Wydarzenie odbędzie się 27 października 2017 roku w Narodowym Forum Muzyki. Zainteresowani mogą w tym wypadku liczyć na koncert symfoniczny, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych gier z serii Heroes of Might and Magic.

Tak prezentują się szczegóły repertuaru:

Repertuar składa się z trzech suit – każda prezentuje muzykę z jednej z części tej serii gier. Suita pierwsza to muzyka z II części Heroes of Might and Magic. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii.

Przygotowaniem repertuaru zajął się Jan Sanejko, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia. W 2013 roku został wyróżniony Nagrodą im. Zygmunta Mycielskiego, a rok później uhonorowany I miejscem w konkursie FMF Young Talent Award, prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Cały projekt przygotowania partytury nadzorował sam Paul Anthony Romero.

Warto na pewno dodatkowo wspomnieć, że za wykonanie muzyki odpowiada Orkiestra Narodowego Forum Muzyki:

Za wykonanie muzyki z serii Heroes of Might and Magic odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą.

Organizatorami koncertu jest serwis gamemusic.pl, który zadbał również o ciekawe wydarzenie. Po głównym spektaklu odbędzie się recital fortepianowy Paula Anthony’ego Romero. Będzie to jednocześnie sesja meet&greet światowej sławy kompozytora.

Ceny biletów na The Symphony of Heroes zaczynają się od 69 zł a kończą na 239 zł. W przypadku najdroższych wejściówek, klienci otrzymają również dostęp na wspomniany recital.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: muzyka muzyka gracza the symphony of heroes