Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 20:34
PlayStation 3 kończy swój piękny żywot. Japończycy zaprzestają produkcji
6863V

PlayStation 3 kończy swój piękny żywot. Japończycy zaprzestają produkcji – jak wspominacie konsolę?

Na oficjalnej stronie PlayStation pojawiła się smutna wiadomość. Sony nie zamierza dłużej produkować PlayStation 3, które zadebiutowało na rynku w 2006 roku. Kończy się pewna era dla wielu graczy.

11 listopada 2007 roku odbyła się japońska premiera PlayStation 3. Była to konsola siódmej generacji, która przez wiele lat rywalizowała z Xboksem 360 o miano lidera na światowym rynku. Po latach Sony zaprzestaje produkcji.   

PlayStation Plus czerwiec 2017 – Turcy zdradzili gry?

Jak podaje serwis Gematsu.com, na oficjalnej, japońskiej witrynie PlayStation pojawiła się informacja o „zakończeniu produkcji PlayStation 3 w Japonii”. Strona odnosi się do wersji 500GB, czyli ostatniego „żyjącego” modelu PS3 w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jest to bez wątpienia znacząca chwila dla sympatyków konsoli. Urządzenie od ponad dekady dostarczało graczom mnóstwo frajdy, jednak Sony zamierza się teraz skupić wyłącznie na rodzinie PS4 – PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. Nie możemy jednocześnie zapomnieć o produkcji PlayStation VR, a wciąż pojawiają się sygnały, według których korporacja ma małymi krokami przygotowywać się do tworzenia nowego sprzętu.

Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalny komunikat Sony. Możemy mieć pewność, że Japończycy będą chcieli z „honorami pochować” konsolę, która według portalu vgchartz.com miała zostać sprzedana w liczbie ponad 86 milionów egzemplarzy.

Jaką grę najlepiej wspominacie z ery PlayStation 3?

Źródło: http://gematsu.com/2017/05/playstation-3-production-ended-japan

Tagi: Japonia playstation 3 produkcja sony