Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.05.2017 13:37
Dragon Quest X. Pierwszy gameplay prezentuje grę na Nintendo Switch, poznaliśmy też datę premiery
1389V

Dragon Quest X. Pierwszy gameplay prezentuje grę na Nintendo Switch, poznaliśmy też datę premiery

Seria Dragon Quest przeżywa w tej chwili swoisty renesans, dzięki czemu co rusz otrzymujemy nowe produkcje oznaczone legendarnym już logiem. Teraz mamy szansę na to, że już niebawem zagramy na Zachodzie w wersję MMO.

Sieciowa wersja kultowego już RPG wyszła w Japonii już w 2012 roku, gdzie wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i jest nieustannie rozwijana. Teraz deweloperzy podejmują już ostatnie kroki mające na celu popularyzację tytułu na nowych sprzętach do grania i zaryzykowania wejścia z nim na Zachód.

Podczas ostatniej transmisji na żywo Square Enix w końcu zaprezentowało nam to, jak Dragon Quest X prezentuje się na Nintendo Switch. Co prawda całość nagrano metodą off-screen, lecz jest to w na tyle dobrej jakości, że śmiało możemy przyjrzeć się temu jak wizualnie i wydajnościowo gra trzyma się na zabawce Ninny. 

Dodatkowo zaserwowano nam jeszcze więcej rozgrywki z PlayStation 4 i masę informacji dotyczących nadchodzącej premiery. Dzięki temu wiemy, iż DQX wyląduje w Japonii na PS4 już 17 sierpnia, zaś na Switchu 21 września - konkretów odnośnie ekspansji na kraje zachodnie nie podano. 

Gra będzie kosztować równo 4,800 jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 199 zł. Ponadto abonament umożliwiający zabawę będzie kosztował 1,500 jenów miesięcznie na PS4 (60 zł) lub też 1,000-1,500 jenów na tydzień na Switchu (40-60 zł). Zagwarantuje to zabawę i do 5 slotów na postacie.

Materiały: Dragon Quest X - Switch and PS4 Gameplay

 

Tagi: