Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 27.05.2017 12:34
Perception. Zwiastun przypomina o nadchodzącej premierze intrygującego horroru
568V

Perception. Zwiastun przypomina o nadchodzącej premierze intrygującego horroru

Straszaki w świecie gier wideo to żadna nowość, ale tych naprawdę jeżących włosy na głowie nie jest znowu tak wiele. Nie mam pojęcia, czy do ich grona dołączy Perception, ale trzeba przyznać, że propozycja Deep End Games wzbudza ciekawość.

Ostatnio Resident Evil 7 poważnie zrył mi mój skatowany beret, głównie pierwsze kilka godzin. Capcom rozjechał mnie chorym klimatem, ciężarem przedstawionego świata i ściskającą czaszkę atmosferą zaszczucia. Perception ma być inne.

Perception. Data premiery i mocny zwiastun

Deep End Games, w którego skład wchodzą m.in twórcy pierwszego BioShocka, zaproponuje nam wycieczkę po nawiedzonej rezydencji w skórze niewidomej dziewczyny. Co za tym idzie, bohaterka orientować będzie mogła się w otoczeniu jedynie poprzez stukanie laską o podłogę - działać ma to na zasadzie echolokacji. Sama rozgrywka zaś skupi się na unikaniu starć z potworami, bazując głównie na skradaniu się i rozwiązywaniu przeróżnych zagadek. 

Najnowszy zwiastun nie wskazuje jednak na to, że po ciężkiej sesji z grą zapragniecie spać przy zapalonym świetle. Przynajmniej ja nie widzę tutaj choćby namiastki dotykającego gracza do żywego terroru.

Premiera już za 3 dni.

Tagi: