Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 25.05.2017 10:16
Wiedźmin od Netflix nie odetnie się całkowicie od growej wizji Geralta
2596V

Wiedźmin od Netflix nie odetnie się całkowicie od growej wizji Geralta

Ostatnio przeczytać mogliście o tym, że CD Projekt RED nie będzie bezpośrednio zamieszane w produkcję netfliksowej adaptacji wiedźmińśkiej sagi Sapkowskiego. Twórcy serialu nie zamierzają jednak całkowicie ignorować dorobku znakomitej trylogii rodzimego studia. W tym postaci Geralta widzianej oczami dewelopera.

Dlaczego? Bo po prostu się nie da. Jakby nie patrzeć, to właśnie wykreowana przez CDP RED wersja Geralta jest tą, którą kojarzy najwięcej osób na świecie. Nie ważne jak mocno Sapkowski upierał będzie się przy nadrzędnej funkcji materiału bazowego. 

The Witcher 3: Wild Hunt Is Getting PS4 Pro Update

W wywiadzie udzielonym serwisowi InnPoland, odpowiedzialny za reżyserię Tomasz Bagiński powiedział: 

Wiedźmin to gra wybitna, która udała się chłopakom z CD Projekt RED wyjątkowo. Znam dużą część tego zespołu i mam ogromy szacunek do ich pracy. Ale proza, którą napisał Andrzej Sapkowski daje możliwość innych interpretacji tej samej historii. Jestem pewien zatem, że nie istnieje zagrożenie, aby fani nie byli w stanie zaprzyjaźnić się czy polubić bohatera, który nie będzie kopią postaci znanej z gry. Oczywiście, można się spodziewać podobieństw, ale mogę zapewnić, że będziemy szukać swojej własnej ścieżki.

Warto nadmienić, że od strony producenckiej projektem zajmować bedą się Sean Daniel ("Mumia", "Król Skorpion", serial "The Expanse") i Jason Brown (serial "The Expanse").

Tagi: Netflix Wiedźmin 3: Dziki Gon zapowiedź