Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2017 20:53
CI Games z ogromnymi stratami
1768V

CI Games z ogromnymi stratami. Firma opublikowała koszmarny raport finansowy

Twórcy Sniper: Ghost Warrior 3 zaprezentowali w końcu raport finansowy za I kwartał 2017 roku i rezultaty studia są bardzo słabe. Firmie nie udało się sprostać oczekiwaniom analityków i odnotowano sporą stratę.

Sniper: Ghost Warrior 3 w dniu debiutu nie prezentował oczekiwanej jakości. Dziennikarze oraz gracze narzekali na jakość, więc firma nie mogła pochwalić się dobrymi wynikami na giełdzie. Analitycy spodziewali się, że przez najnowszą pozycję, studio nie zaprezentuje wyjątkowo pozytywnego raportu finansowego, ale mało kto mógł spodziewać się takich rezultatów.

CI Games zdecydowało się na odważną sesję Sniper: Ghost Warrior 3 w Playboyu

CI Games opublikowało dzisiaj dokładny raport finansowy. Strata studia w I kwartale 2017 roku wyniosła 6 mln zł – w tym samym okresie ubiegłego roku firma odnotowała 1,5 mln zł straty. Wyniki z działalności operacyjnej również nie prezentują się najlepiej – 5,5 mln zł straty (1,1 mln zł straty w analogicznym okresie ubiegłego roku). CI Games może pochwalić się przychodami wynoszącymi 3,2 mln zł, jednak jest to znaczący spadek wyników względem ubiegłego roku (7,7 mln zł).

Twórcy przygód snajpera musieli liczyć się ze sporymi wydatkami, ponieważ już od początku roku była prowadzona akcja promocyjna Sniper: Ghost Warrior 3 (I kwartał), a produkcja debiutowała dopiero pod koniec kwietnia (II kwartał). W konsekwencji rezultaty wygenerowane przez pozycję nie zostały odnotowany w tym raporcie.

Trudno w tych okolicznościach oczekiwać bardzo pozytywnych rezultatów CI Games. Warto pamiętać, że pierwsza sprzedaż nie spełniła oczekiwań studia – klienci nabyli ponad 250 tysięcy egzemplarzy pozycji do 8 maja.

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/CI-Games-ze-strata-zamiast-zysku-Przychody-takze-rozczarowuja-7519890.html

Tagi: