Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.04.2010 00:46
Wiedźmin 2 oficjalnie konsolowy!
1919V

Wiedźmin 2 oficjalnie konsolowy!

Będzie Wiedżmin 2 na konsolach! To już oficjalne informacje, prosto z ust prezesa i współzałożyciela CD Projekt, Michała Kicińskiego. Firma nie chce jeszcze w tej chwili mówić o konkretnej dacie premiery, ale odpowiedź na najważniejsze pytanie została udzielona...xxxxx

 

Co już wiadomo na pewno? Zgodnie z tym, co przedstawił prezes CD Projekt w wywiadzie dla CNBC Biznes - gra pojawi się najpierw na PC (początek 2011 roku), później zasili czytniki Xboksów 360, a na końcu wskoczy w paszcze PlayStation 3. Nie będzie równoległej premiery na różne platformy, pomimo tego, że autorski silnik graficzny Wiedźmina 2, przygotowany od podstaw przez Polaków, jest natury multiplatformowej.

 

Cały czas nieznany jest wydawca Wiedźmina 2 w Europie. Informacja ta ma zostać ujawniona w ciągu następnych dwóch-trzech miesięcy (jak twierdzi CD Projekt, negocjacje są w tej chwili w fazie końcowej). Jak dowiedziałem się wczoraj od Tomasza Gopa z CD Projekt RED - firmie udało się sprzedać do dnia dzisiejszego, w formie tradycyjnej i, poprzez dystrybucję cyfrową, 1,5 mln sztuk pierwszej części Wiedźmina. Jak na grę debiutującego studia deweloperskiego, to wprost genialny wynik. Oby drugiej części powiodło się jeszcze lepiej. Szansa na taki obrót spraw jest duża, m.in. ze względu na renomę, którą zdążyła sobie wyrobić na świecie marka The Witcher.

 

 

 

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: CD Projekt Wiedźmin Wiedźmin 2