Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.06.2017 07:43
Battlefield 1. Do walki dołączają kobiety
1550V

Battlefield 1. Do walki dołączają kobiety

Słyszeliśmy już, że Sledgehammer chce zapewnić nam w Call of Duty: WWII dostęp również do żołnierzy płci żeńskiej. Gorsza nie chce być ekipa DICE, która przedstawiła pierwszą grafikę z kobiecym "mięsem armatnim".

Kobiety walczące w trakcie I Wojny Światowej? "Co to za bzdury?" - zapyta wielu z was. Cóż, takie zjawisko występowało naprawdę, jeśli chodzi o armię rosyjską, jednak miało marginalne znaczenie (na front posłano ok. 500 kobiet). Stworzono w 1917 roku tylko jeden oddział ("1 Batalion Śmierci"), złożony z przedstawicielek płci pięknej. Batalion został jednak bardzo szybko rozwiązany i nie odegrał żadnej roli w działaniach wojennych.

Battlefield 1 w Encyklopedii PPE.pl

DICE opublikowało pierwszy obrazek (znajdziecie go w naszej galerii), promujący rozszerzenie "In the name of the Tsar" do Battlefield 1, na którym widać oczywiście gustownie ogoloną panią z rosyjskich oddziałów. Nie wiemy jeszcze czy kobiety będą występować we wszystkich klasach żołnierzy. Na więcej szczegółów na temat nadciągającego rozszerzenia musimy poczekać do E3 2017. DICE obiecało, że zaprezentuje nam w Los Angeles konkrety na temat dodatku do Battlefield 1, który nie otrzymał jeszcze terminu premiery.

Jeśli chodzi o Call of Duty: WWII to wiadomo, że w trakcie kampanii pokierujemy w niektórych rozdziałach kobietą z francuskiego ruchu oporu. W multiplayerze będzie natomiast można wybrać jako awatar postać kobiety. Taka możliwość występowała już w Call of Duty: Ghosts, gdzie kobiety miały takie same rozmiary jak mężczyźni (by nie powodować tego, że wszyscy grają kobietami, ze względu na bycie trudniejszym celem do trafienia).

Tagi: battlefield 1 ea humor pc ps4 xone