Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2017 13:36
Final Fantasy XVI może już powstawać
1847V

Final Fantasy XVI powstaje? Square Enix może rozpoczynać prace nad wielkim RPG

Po wielu latach w końcu otrzymaliśmy Final Fantasy XV. Twórcy wciąż rozwijają produkcję przygotowując kolejne rozszerzenia, ale możliwe, że główny oddział studia rozpoczął prace nad kolejną wielką opowieścią.  

Square Enix ponownie odżyło. „Piętnastka” nie zawiodła ogromnych oczekiwań i sprawiła, że gracze ponownie wyczekują na kolejne odsłony serii Final Fantasy. Twórcy o tym doskonale wiedzą i mogą pójść za ciosem.

Square Enix prezentuje upiększoną oprawę Final Fantasy XII

Tytułem wstępu pragnę zaznaczyć, że są to tylko i wyłącznie plotki, ale redakcja Dualshockers.com postanowiła przyjrzeć się jednemu z ogłoszeń pracy na japońskiej witrynie ECareerFA. Tam anonimowa firma szuka grafika 2D do stworzenia prac dla „Super-Znanej serii RPG”. Standardowo informacja nie zdradza, która z korporacji poszukuje pracownika, ale w adnotacji pojawiają się wzmianki o „tworzeniu ogromnych RPG-ów”, „tytułach wysokiej jakości o unikalnych poglądach na świat” i „wielomilionowej sprzedaży”. Dodatkowo w ogłoszeniu pojawiają się dokładne szczegóły dotyczące lokalizacji biura – Tokio, minutę od stacji Higashi-Shinjuku (linie Oedo i Fukutoshin), osiem minut od głównej stacji Shinjuku, a zarazem osiem minut od stacji Shunjuku Sanchome (linie Marunouchi i Fukutoshin)… Jak możecie się łatwo domyśleć, w tym miejscu znajduje się budynek Square Enix.

Oczywiście to tylko domysły, ale nowy pracownik miałby przygotowywać prace dla „numerowanego RPG-a”, co jest jednoznaczne ze stwierdzeniem, że będzie to główna seria. Autor będzie zajmował się grafikami  koncepcyjnymi miast, lokacji, podziemi, meble, pojazdów, broni, emblematów, czy też map. Projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie powstawania lub nawet w przedprodukcji.

Wracając do samego Square Enix. Studio w ostatnich miesiącach przekonało się, że warto wciąż wykładać grubą forsę na uniwersum Final Fantasy, a jednocześnie formacja kończy prace nad Dragon Quest XI. Powstanie Final Fantasy XVI wydaje się w takich okolicznościach pewniakiem, jednak czy to jest już odpowiedni czas na pierwsze szkice?

Źródło: http://www.dualshockers.com/rumor-square-enix-seeking-developers-numbered-game-super-famous-rpg-series/

Tagi: Final Fantasy XVI plotka Square Enix